دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

سه شنبه 28 شهریور 1396 :: نویسنده : مسافر داریوش
جلسه ی هفتم از دور یازدهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره60 به استادی مسافر فرزاد و دبیری مسافر ابراهیم در تاریخ 96/6/26 روز یکشنبه با دستور جلسه ی سی دی *خدا* آغاز به کار کرد.

استاد در قسمت اول سخنان خود در مورد اهمیت شرکت مرتب در جلسات توضیح دادند و فرمودند: استفاده از داروی ot در روند درمان بیماری اعتیاد بسیار مهم است و این مقوله در صور آشکار می باشد چون از نظر فیزیکی هر وعده مصرف دارو، انرژی لازم برای بدن ما را تا 8 ساعت فراهم می آورد. اما در صور پنهان که بسیار مهمتر از صور آشکار در این خصوص می باشد، یک مسافر نیاز دارد هر 48 ساعت یک بار در جلسات شرکت نماید و حتما سعی بر آن داشته باشد تا در حین جلسات مشارکت و اعلام سفر نیز داشته باشد.

بیماری اعتیاد اولین چیزی را که از انسان می گیرد، نظم در کارهاست. پس باید در کارهایمان همیشه برنامه ریزی داشته باشیم و هر کاری را مثل جلسه رفتن، سی دی گوش دادن و غیره را درست در وقت خود انجام دهیم. پس اولین کاری که برای درمان اعتیاد لازم است انجام داد، نظم دادن به کارهایمان از همان ابتدای سفر اول می باشد.

منابع تغذیه ی ما همان سی دی های آموزشی می باشد. هر کدام از ما اگر به مدت چند روز سی دی ها را گوش ندهیم، دچار افت انرژی خواهیم شد. اگر ما برای خود قوانینی قرار دهیم و بر اساس آنها عمل کنیم، انوقت درست عمل کرده ایم و موفق خواهیم شد.

در ادامه در مورد سی دی *خدا* استاد فرمودند: در این جلسه می خواهیم در مورد چند نکته از این سی دی به بحث بپردازیم.

بعضی از ما ادعای خداپرستی می کنیم. اما آیا می دانیم خدا چیست، کیست و کجاست؟ از این مطلب می خواهیم به اعتیاد بپردازیم و آن را به اعتیاد ربط دهیم نه اینکه وارد بحث خداشناسی شویم.

آیا خداوند را به خاطر خودش و نعمتهایش می پرستیم یا اینکه بر اثر مالکیت او را پرستش می کنیم و حس مالکیت نسبت به او داریم؟ یعنی وقتی خداوند به ما نعمت می دهد او را بعنوان خداوند قبول داریم و لایق پرستش می دانیم، ولی وقتی که طبق میل ما عمل نمی کند تبدیل به شیطان می شود. اسم این عمل خداپرستی نیست. چون شیطان هم خیلی از خواسته های ما را بر آورده می کند. مثلا مواد یک معتاد را برای او مهیا می کند. اما باید دانست که بر آورده شدن خواسته هایمان بوسیله ی شیطان و یا همان خواسته های شیطانی، در جهت صلح ماست یا در جهت جنگ و ویرانی ما. انسان معتادی که خمار است، خدای او ساقی مواد است و خدای دیگری نمی شناسد.

نکته ی دیگر که می توان در مورد این سی دی گفت این است که ما در کنگره نباید بیهوده شخصیت پردازی کنیم. بعنوان مثال همیشه دم از فلان شخص خدمتگزار در کنگره بزنیم در صورتیکه در رفتارهایمان دنباله رو راه آنها و توصیه های آنها نباشیم. ما نباید با گفتارمان از این سیستم یعنی کنگره حمایت کنیم و مدح و ستایش آنرا کنیم و از طرف دیگر با رفتار غلط و خلاف اصول خود، عملکرد این سیستم را زیر سوال بریم.

سراط مستقیم بدین معنی است که ما زندگی می کنیم و می گذاریم دیگران هم زندگی کنند.

در این سی دی جناب مهندس به این نکته اشاره فرمودند که اگر ما نماز نخوانیم، روزه نگیریم و به حج هم نرویم ایراد دارد، ولی اگر به دیگران ظلم کنیم کارمان خیلی بیشتر ایراد پیدا خواهد کرد.باید سعی کنیم واجبات و مستحبات دینی را انجام بدهیم، ولی اگر از شکم گرسنه ی همسایه ی مان خبر نداشته باشیم، آنوقت کار مان ایراد خواهد داشت.

نکته ی بعد این است که ما باید روش درست فکر کردن را بیاموزیم و بدانیم به چه چیزهایی باید فکر کرد و به چه چیزهایی نباید. برای این کار ما باید تصاویر بد را عوض کرده و به تصاویر خوب تبدیل کنیم. مثلا باید تصویر مصرف مواد را عوض کرد. اگر این تصاویر به ذهنمان خطور کرد، نباید درنگ کنیم تا به مرحله ی ساخت ذهن برسند چون ذهن بسیار قدرتمند می باشد. هوس نیروی زیادی دارد ولی زمان آن کم است. پس نباید بگذاریم زورش زیاد شود. نفس را باید بازی داد. باید توان آن را داشته باشیم تا نفس را فریب دهیم و حقه هایش را به تعویق اندازیم.

نکته ی دیگر اینکه چیزهایی که در گذشته از دست داده ایم را باید فراموش کنیم و خودمان را ببخشیم تا بتوانیم در مقابل این انرژی منفی بایستیم. برای پیشرفت در کنگره باید از نیروها کمک بگیریم. این نیروها همان مرزبانان، راهنمایان، سی دی ها و پیشکسوتان کنگره می باشند. کتاب 60 درجه یک خودآموز است. در زمانی که احساس سردرگمی و ناراحتی داریم می توانیم با مطالعه ی این کتاب به این نکته پی ببریم که در مقطعی که ما در سفرمان قرار داریم، در همان مقطع از تجربیات آقای مهندس استفاده کنیم تا از ناراحتیمان رها شویم.

دیگر نکته ی مهمی که وجود دارد این است که دشواریها جزئ لاینفک زندگی ما هستند و جزئ واقعیت زندگی ما به شمار می روند. این قانون برای همه نوع انسانی در هر شرایط و مقامی که هست وجود دارد. چه بسا یک رئیس جمهور مشکلات بیشتر و بزرگتری از یک فرد معمولی داشته باشد زیرا او باید یک مملکت را بگرداند ولی یک فرد معمولی فقط یک خانواده را مدیریت و سرپرستی می کند.

مشکلات، یک نوع ابتلا و امتحان هستند. کار آنها محکم کردن و صیقل دادن انسانها می باشد زیرا در مسیر تکامل، انسان نیاز به این دارد تا قوی و نیرومند باشد. مثلا در یک امتحان استخدامی افرادی انتخاب می شوند که کاربلد باشند و توانایی کاری بیشتری داشته باشند.

نکته ی دیگر اینکه انسانها یاد گرفته اند تا همیشه دیگران را مقصر جلوه دهند. ما باید همیشه در مسائل و مشکلاتی که با آنها روبرو می شویم، نقش خودمان را پیدا کنیم نه نقش دیگران را. چون این کار هیچ سودی ندارد و ما توانایی تغییر دیگران را نیز نداریم. دیدمان هم باید نسبت به مشکلات عوض شود و مثل گذشته از آنها فرار نکنیم چون مشکلات سر جای خودشان قرار دارند و جز با حل کردن از پیش پایمان برداشته نمی شوند. باید به مشکلات به دید پله های ترقی و پیشرفت نگاه کرد نه توقف.

کسانی که خوب را، خوبتر می بینند در زندگی کار مهمتری انجام داده اند. از یکی از بزرگان می پرسند فرق دانا از نادان چیست و او می گوید: کسی که توانایی تشخیص خوب از خوبتر را دارد نه کسی که توانایی تشخیص خوب از بد را داشته باشد.

کلام و قول خداوند به انسان این است که اگر هر کسی در مسیر الهی قرار گیرد و در آن مسیر حرکت کند، هر چیزی که بخواهد و اراده کند سر راهش قرار می گیرد و به آن می رسد.

راه شیطان راه دروغ و تزویر و ریاست و راه خداوند راه راستی و صداقت است. ممکن است راه راستی و صداقت سخت باشد ولی میوه ای که در این راه به انسان داده می شود، میوه ی حقیقی است و هیچ شکی در آن نیست. موفق و پیروز باشید.

جلسه راس ساعت 10:8 دقیقه به پایان رسید.
تعداد مشارکت کنندگان، 8 نفر.
نویسنده: مسافر داریوش 


نوع مطلب :
برچسب ها : خدا، خداپرستی، مشکلات، امتحان، بیماری اعتیاد، اعتیاد،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت