دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

جمعه 28 مهر 1396 :: نویسنده : محسن رضایی

به نام قدرت مطلق الله

خلاصه ایی از سی دی (كتاب) جناب مهندس دژاكام

این كتاب شاید همه را سیراب نكند اما از غرق شدن عده زیادی می كاهد،

هر چیزی به همان اندازه كه سازنده است به همان اندازه قدرت تخریب هم دارد،

در گذشته شتران را معتاد و شرطی می كردند تا با آنها مواد مخدر حمل كنند......


Image result for ‫عکس مهندس دژاکام‬‎


"سلام دوستان حسین هستم مسلفر"

کتاب چیز بسیار خوبی است. قبل از این که مسئله کتاب را بگویم، دوباره نگاه می‌کنیم به الگوهای طبیعت. هر چیزی را شما می‌توانید به طبیعت نگاه کنید و الگوی آن را بردارید. تقریباً در تمام طبیعت الگوها مشابه‌اند. همه تکثیر می‌شوند. تکثیر گیاهان و درختان مثل تکثیر کُرات آسمانی هستند و یک مدل دارند. کائنات هم همین طور شکل گرفته است. اتم را نگاه کنیم، تشکیل شده از الکترون که بار منفی دارد و پروتون که بار مثبت دارد و یک نوترون که بار آن خنثی است. پس شد مثبت و منفی و خنثی؛ خوب و بد و خنثی. این شامل همه چیز می‌شود. شما یک کتاب را مدّنظر بگیرید؛ یا خوب است (که) نشانه خوبی‌اش چیست؟ این که بتواند نفس و جان و روح آدمی را از ظلمت به طرف نور حرکت دهد و برای انسان منافعی داشته باشد، برای زندگی منافع داشته باشد. این منافع هم می‌تواند روحی باشد و هم روانی و هم مادی و هم معنوی. مثلاً کتابی را بخوانی و به شما آشپزی یاد بدهد یا حرفه‌ای بیاموزد یا دانش شما را کاربردی کند یا .... اینها همه در جهت مثبت است. کتاب هست با مطالعه‌اش افسرده و بیمار می‌شوید یا دست به خود کشی می‌زنید یا ... . یک کتاب هم هست که خنثی است، نه ضرری دارد و نه منفعتی.

حالا چه کسی می‌تواند تشخیص دهد کدام کتاب خوب است؟! کسی که از نوشتارها و گفتارها جلوتر باشد و علم و دانش  بالاتری داشته باشد. گاهی ممکن است با تمرکز کردن هم به نتیجه برسد. این مطلب شامل کتاب 60 درجه می‌شود. کتاب‌های دیگری که می‌توانند انسان را از ظلمت خارج کنند، کتب آسمانی هستند. مثل قرآن. پس می‌توانیم این موضوع را در ابعاد مختلف گسترش بدهیم. مثلاً سایت هم می‌تواند همینطور باشد. خوب، بد یا خنثی باشد. تلگرام، دوستان شما و ... در این سه دسته قرار می‌گیرند. یا خوبند یا مخرّب هستند یا به صورت خنثی هستند. حتی یک قاضی یا پزشک یا مهندس یا ... صرفاً فقط عنوان نیست که بگوئید، چون مهندس است پس خوب است. روش‌های درمان اعتیاد هم می‌توانند خوب باشند یا بد و یا خنثی و هم روش درمان بیماری‌ها. پس باید روی تمام مسائل تفکر کنیم.

اگر بیاییم کتاب‌های بد را آتش بزنیم، مثل همان درخت می‌شود که ریشه‌اش در زمین بود و رشد وحشتناکی کرد. بعضی اوقات یک فیلم بد را اجازه پخش نمی‌دهیم، بعد می‌بینیم اگر به طور معمول 10 هزار نفر فیلم را می‌دیدند اما وقتی گفتیم بد است  و ... 10 میلیون نفر فیلم را می‌بینند. پس در هر مورد ما باید این تفکر را داشته باشیم که فقط به عنوان آن کتاب نگاه نکنیم. در قدیم وقتی مطلبی در روزنامه می‌خواندند، می‌گفتند: این درست است یا مطالب کتاب. ولی امروز می‌دانیم که این طور نیست. خیلی کتاب‌ها هستند که غلط هستند. خیلی افکار هست که درست نیست و ...  ما باید روی مسائل تعمّق کنیم. پس در هر قسمتی این احتمال را بدهیم که ممکن است یکی از این سه شاخه باشد. نگوئیم چون در کتاب نوشته شده پس درست است. ما الان خیلی کتاب داریم که مخرب هستند. کتابی که جوانان بخوانند و دست به خودکشی و انتحار بزنند، این چه کتاب مثبتی می‌تواند باشد؟ پس باید توجه کنیم. کتب الهی معمولاً در راس قرار می‌گیرند چون انسان را به راه راست هدایت می‌کنند. حالا اگر کسی آمد و از کتب آسمانی سوء استفاده کرد، آن ربطی به کتاب ندارد. بلکه آن فرد و آن فاعل مقصر است. پس هر موضوعی ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرد یا وارونه جلوه بدهند. حالا می‌رویم سر مبحثی که استاد صحبت می‌کند.

تریاک دارو بوده و مواد مخدر نیست. حشیش هم دارو بوده، کوکائین هم دارو بوده. اینها در قدیم همه جزو داروها بودند و قویترین و موثرترین دارو در زمان گذشته تریاک بود. هزاران سال پیش در تمام منطقه شرق. که حتی در قلعه اَلَموت، حسنِ‌صَبّاح و اَلَموتیان را "حَشّاشین" می‌گفتند. حَشّاش یعنی علف. حشاشین هم کسانی که علف می‌فروشند. وقتی کسی در رودخانه در حال غرق شدن است به هر علفی چنگ می‌زند. از تمام بلاد برای تهیه گیاهان دارویی به الموت می‌آمدند. در همان زمان فدائیان حسن‌صباح از عصاره تریاک کپسول‌هایی درست می‌کردند که مثل سیانور امروزی عمل می‌کرد و وقتی گیر می‌افتادند برای خودکشی از آن استفاده می‌کردند. بعد گفتند که طرفداران حسن‌صباح حشیش می‌کشیدند، وقتی می‌خواستند ترور کنند که این اشتباه است. چون کسی که حشیش می‌کشد، گاهی اوقات از جوی نمی‌تواند رد شود. من خودم این کار را کرده‌ام. به قول قدیمی‌ها میخ می‌کند و امروزی‌ها می‌گویند چِت می‌کند! یعنی متمرکز می‌شوید روی یک نقطه. حالا چطور می‌خواهد برود و فردی را با چاقو ترور کند؟! اصلاً نمی‌تواند و امکان‌پذیر نیست. پس در قدیم از گیاهان دارویی استفاده می‌شده ولی مطلبی که هست؛ می گوئیم سوء مصرف موادمخدر. مرفین هم مخدر است ولی در پزشکی هم استفاده می‌شود. از حشیش یا THC در بعضی داروها استفاده می‌شود. در زمان کهن یک سری آمدند از تریاک سوء‌استفاده‌های متعددی کردند که به این شکل درآمد. الان هم این مشکل را داریم. عده زیادی هستند که از داروهای اعصاب و روان سوء استفاده می‌کنند. با یک نسخه که برای یک‌بار بوده، مرتب تکرار می‌کنند و استفاده می‌کنند. پس این هم می‌شود سوء‌مصرف مواد. داروهای امروزی هم مورد سوء‌استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین آن چیزی که می‌سازد، ممکن است تخریب هم بکند. مثلاً یک چاقو که کاربرد زیادی دارد می‌تواند شکم انسان را هم پاره کند. بنابراین اینها استفاده‌های چندگانه دارد. تریاک، حشیش، مرفین و قرص‌های آرام‌بخش و ... هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و هم مورد سوء‌استفاده. پس اگر ما الان از شربت OT به عنوان یک دارو استفاده می‌کنیم، این چیز عجیب و غریبی نیست. ما دارو مصرف می‌کنیم و این نکته مهمی است و انشعاباتی  که شد از روی تریاک، هروئین را درست کردند، کراک و ... را درست کردند و استفاده‌های دیگری کردند. تریاک به عنوان داروی خوراکی مورد استفاده بود نه کشیدنی! همه چیز تغییر کرده ولی وافور هیچ تغییری نکرده.

 یکی از خواص مصرف مواد مخدر گویا خواب رفتن است. و بارها هم گفتیم در قدیم وقتی می‌گفتند فلانی هفت پارچه آبادی را کرده است در سوراخ وافور!، منظور این نبوده که همه را تریاک خریده و کشیده، وقتی تریاک مصرف می‌کرد خواب می‌رفت و تصمیمات غلط می‌گرفت، چون هوشیار نبود. مردم می‌خوابیدند، او بیدار بود و مردم که بیدار می‌شدند او می‌خوابید. اینجا می‌گوید با این روش امیدواریم درمان‌شدگان بیشتر شوند. الانم گاهی اوقات در کنگره سفردومی‌ها بیشتر هستند از سفراولی‌ها.

حتی گاهی اوقات به حیوانات هم می‌دادند تا استفاده کنند تا کار کنند. مثلاً شتر را معتاد می‌کردند و بارش می‌کردند و در صحرا رها می‌کردند و خودش می‌رفت در یک جای خاص، آنها بار را خالی می‌کردند و به شتر تریاک می‌دادند. این به خاطر تریاک این کار را انجام می‌داد. حیوانات را به این دلیل مصرف‌کننده می‌کردند. در قدیم شترها را برای بردن بار قاچاق استفاده می‌کردند. موضوع مهم اینجاست که مقاومت حیوانات در برابر مواد از انسان کمتر است و گاهی اوقات منجر به مرگ حیوانات هم می‌شود، چون به نظر من حیوانات مواد شبه‌افیونی بدنشان به مراتب قوی‌تر از انسان است؛ مخصوصاً حیوانات وحشی و اکثراً اگر معتاد شوند و مواد به آنها نرسد می‌میرند، چون وابسته شدید و قوی به موادمخدر درونی‌شان هستند. حیوانی که بدنش زخمی شده، در سرما یا گرما چگونه طاقت می‌آورد؟ شما برای درد می‌روید مسکن می‌خورید ولی آنها که مسکن ندارند. اصولاً مواد افیونی بدن نقش بسیار سازنده‌ای دارد و بیشتر شکست‌هایی که افراد در ترک‌ها می.خورند، به خاطر همین است، چون شاخه را زده‌اند ولی ریشه هنوز هست و به همین دلیل می‌گویند: اعتیاد درمان ندارد.

وقتی روشی را ابداع می‌کنید که درست است، به کسانی که نمی‌شناسید کمک خواهید کرد. 

این مطلبی است که از نو نوشته می‌شود و تاکنون در حوزه موادمخدر و اعتیاد من فکر نمی‌کنم چنین کتابی بوده باشد.

شاید همه را سیراب نکند ولی به درد عده‌ای که می‌خواهند خود را پیدا کنند و جواب چراهای خود را پیدا کنند می‌خورد. این که چرا نباید مواد مصرف کنم؟ من چرا باید زندگی کنم؟ و ... هر انسان متفکری برای خودش چراهایی دارد که باید جواب آنها را پیدا کند و تا زمانی که راه منطقی را پیدا نکند، این پاسخ را نمی‌بیند. و اگر راه را پیدا کرد باید جهان‌بینی‌اش درست باشد. من الان خودم می‌گویم وقتی مواد مصرف می‌کردم چه کسی بودم؟! اصلاً به من نمی‌خورد، در شان من نبود که بروم پیش ساقی یا در کلانتری و ... باید یک موقعی بیدار شوی و بفهمی و یک موقع هم نمی‌فهمی و در اوج ذلت فکر می‌کنی داری حال می‌کنی!

وقتی آنهایی را که در حال غرق شدن بودند، سیراب کند، انها زنجیری خواهند شد. این مربوط به 19 سال پیش است و می‌بینیم که شده‌اند. در سراسر کشور مشغول کمک هستند و به هم خبر می‌دهند که شعبه جدید بزنید و راهنما بدهید و ... یعنی کسانی که معتادند همه‌شان خل و دیوانه نیستند، اینها یک سری‌شان اشخاص بسیار فکور و اندیشمندی بودند در تمام سطوح و ندانسته وارد اعتیاد شده‌اند و وارد این بن‌بست شدند و گیر کردند. پس راه جدیدی برای اینها باز می‌شود.

این كتاب كتابی است كه بسیار از اعماق وجود خود بیرون آمده است و چون از وجود دل و جسم و جان رها شده می تواند رهایی بخش بی شماری را فراهم آورد.

همه چیز در صراط مستقیم شكل می گیرد.

در پیام لنگر کشتی می‌گفت؛ اینجا هم می‌گوید، یک انسان کوچک و ظریف می‌تواند به مقام ارزشمند و بالایی برسد. این امکان برای هر انسانی هست. بَلَم یا قایق کوچک هم می‌تواند تبدیل به ناو شود.

زیرا آرامش جسم و جان كل وجودهایی كه قابل باشند یا نباشند مهم می باشند،شما در مسائل خود در ابتدای ناآرامی های درون و برون قرار گرفته اید

یک موقعی انسان هست انسان درون و برون را تشخیص نمی‌دهد و می‌رسد به یک جایی که تازه می‌فهمد چه خبر است.
اگر به سفرهای خود زیاد بیندیشید درخصوص مسائل خود به نتایج درون و برون مطلوب نخواهید رسید.
 اگر بخواهید زیاد به این طرف و آن طرف فکر کنید و بروید به نتایج مطلوبی نخواهید رسید. وقتی سفرت را شروع می‌کنی باید تمام تمرکزت روی درمانت باشد.
صبر یك كلمه واحده است.
مطلبی که امروز مطرح کردیم. مسئله کتاب بود و الگویی که از الکترون و پروتون و نوترون گرفتیم. بنابراین همه کتاب هستند ولی به سه دسته تقسیم می‌شوند یا همه‌شان دوستند ولی به سه دسته تقسیم می‌شوند یا ... همه در این تقسیم‌بندی قرار می‌گیرند. ما نباید فقط به اسامی و عناوین اکتفا کنیم. خیلی کتاب‌ها از این عرفان‌های نوظهور بود که خیلی تخریب زیادی داشت. رسیدن به اقیانوس کاری ندارد ولی چطور زندگی کردن در اقیانوس مسئلهء دیگری است. شما می‌توانید به ماوراء سفر کنید، اما از پس ماوراء برمی‌آیید؟! پی بردن به پشت پرده کائنات خیلی راحت است ولی آیا می‌توانید تحمل کنید. شب یک کابوس می‌بینید می‌ترسید، آمادگی لازم را ندارید. همین مکتب خودمان را بخوانیم، بهترین مطالب در آن هست.نوع مطلب : نوشتار سی دی ها، مقالات، 
برچسب ها : معتاد، شتر، انسان، كتاب، حشیش، كوكائین، صبر،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت