دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

چهارشنبه 17 آبان 1396 :: نویسنده : محسن رضایی

به نام قدرت مطلق الله


خلاصه ایی از سی دی (ازدواج) جناب مهندس دژاكام


مثلث عشق عبارتست از: 1.سایه   2.جاذبه   3.حس  مهم ترین اصل حس است،


برای محكم شدن پیوند محبت،زن و شوهر باید روی نقاط مشترك كار كنند،


كه عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشكل ها.........


"سلام دوستان حسین هستم مسافر"

در مورد انسان به قول معروف , جهان اکبر است ، ما هر قدر در مورد ان بگوئیم  تمامی ندارد ، خواسته این که بخواهید تدریس بنمائید ؛ مانند همان بیماری ظاهر و باطن است ، ممکن است ظاهر انسان سالم و زیبا باشد و بی نقص اما درون غیر از این باشد

 این دستور جلسه برای اولین باری است که من پیشنهاد کردم که در دستور جلسات قرار بگیرد .ما به اتچه برخورد میکنیم , سعی میکنیم ان را مطرح کنیم و بچه ها راجع ان موضوع بحثهای متعدد بکنند , شاید اطلاعات بیشتری را کسب کننند ؛ مثلا دستور جلسات : اداب معاشرت و یا فضولی و ... و خیلی از انسانها فکر میکنند که خیلی متجدد هستند و با این موضوعات اشنائی کامل دارند و میدانند . من به این دلیل این موضوعات را بعنوان دستور جلسات میگذارم که یک مقداری اطلاعاتی در موضوعات مختلف بیان کنیم که این موضوعات بیشتر باز شود و همه مشارکت کنند و در گروههای مختلف و مسائل و فراز و نشیبهای ان را بیان کنند , به همین دلیل این موضوع ازدواج را هم بعنوان دستور جلسه گذاشتم .چیزی که قدر مسلم است , امروزه ما در یک وضعیتی مانند برزخ قرار داریم .

یک زمانی ورزشها سنتی بود و حساب و کتاب خاص خودش را داشت و امروز در این سیستم مدرن مانند بعضی از کشورها که بچه ها و جوانان انها هنوز ازدواج  نکرده اند و حالا ما بین این دو تا گروه سنتی و مدرن گیر کرده ایم و نه زنگی هستیم نه رومی .بطور کلی سن ازدواج در تمام دنیا بطرف بالا رفته است و از ان مسدله که سن ازدواج 22 یا 23 بوده سالهاست که سن ازدواج به 30 و حتی 40و50 سال رفته و ... و تغییرات کلی کرده و ان هم شرایط و وضعیت خاصی است .

اصولا انسانها در مقابل ازدواج به سه گروه تقسیم میشوند :

1. گروهی که ازدواج کردند و در خانه و زندگی خود هستند .

2. گروهی که ازدواج کردند و به هر دلیل از همدیگر جدا شده اند

3.گروهی که ازدواج نکرده اند و در شرف ازدواج هستند .

در قضیه ازدواج برای کسانی که ازدواج کرده اند چند نکته بسیار ضروری است که باید ما این مسائل را مد نظر داشته باشیم و عمل کنیم . من فکر میکنم اصولا زندگی کردن یک هنر است , همانطور که درس خواندن ,سفر دی اس تی و درمان اعتیاد یک هنر است . یک زندگی را نگه داشتن و حفظ کردن ان هم یک هنر است و واقعا انسان باید یک هنرمند باشد که بتواند ان زندگی را حفظ کند و این نکات بسیار ریز و پیش پا افتاده در زندگی است که حتی میتواند باعث نابودی و ویرانی یک زندگی بشود .

یک ترک کوچک در یک سد عظیم میتواند باعث ویرانی ان سد شود .

سرچشمه بتوان بستن به بیل        چو پر شد نتوان بستن به پیل

 هیچ موجودی مثل موجود دیگری نیست  حتی هیچ درختی مانند درخت دیگری نیست مثلا دو تا درخت گیلاس هر دو درخت گیلاس هستند ولی با هم تفاوتهای زیادی دارند .هیچ انسانی را نمیتوانیم پیدا کنیم که شبیه انسان دیگری باشد و اصولا امکان ندارد که ما چنین چیزی را پیدا کنیم ؛ حتی در بین دوقلوها اگر خوب نگاه کنیم هیچ انسانی اثر انگشتش با دیگری شباهتی ندارد و از 20 انگشت دست و پای هر مخلوق الهی اثر انگشت انها مثل هم نیست ؛ حتی موی تمام انسانها با هم متفاوت هست و ...بنابراین در مسئله ازدواج , افراد فکر نکنند میتوانند همسری پیدا کنند که مشابه خودشان باشد .  البته باید تقریبا در یک لیبلی با هم باشند مثلا یکی دکتر نباشد و دیگری بیسواد و باید به گونه ای همسر انتخاب بشود که تا حدودی در سطح همدیگر باشند .در هر دو گروه انهایی که ازدواج کرده اند و انهایی که میخواهند ازدواج کنند این صحبتها صادق است :

اولین مسئله مهم احترام گذاشتن به همدیگر و باید طرفین به همدیگر احترام بگذارند چه قبل و چه بعد از ازدواج ؛ اصولا انسان باید با ادب باشد و باید به دیگران احترام بگذارد .

انسان بی ادب در رنج و عذاب است احترام به یکدیگر از بارزترین و مهمترین مسائل است که ما باید به ان توجه داشته باشیم .بی ادبی افتخار نیست و یک نوع قلدری نیست و احترام باید برای همه ی انسانها صادق باشد .

دومین مسئله رعایت بهداشت است و رعایت بهداشت یکی از بارزترین و حساس ترین و مهمترین مسائل بین یک جنس مذکر و مونث باید مورد توجه قرار گیرد . به نظر من تنها چیزی که میتواند دو نفر که میخواهند با هم ازدواج کنند را از هم دور و پراکنده کند و از بین ببرد رعایت نکردن بهداشت است .مسئله بهداشت , مسئله ی فوق العاده با اهمیتی است و نکته مهم و سرنوشت سازی است .

یک حجاب و یک پرده بین جنس مونث و مذکر وجود دارد و اگر این پرده برداشته شد دیگر هیچ چیزی پا بر جا نیست و چیزی باقی نمی ماند , اگر رعایت بهداشت نشود , هیچ چیزی باقی نمی ماند ؛ و باید به این مسئله بهداشت خیلی توجه کرد .یکسری افراد بیرون از منزل تمیزترین پوشش و لباس را دارند ولی در داخل منزل کثیف ترین ادم روی کره زمین در خانه و خانواده ی خود هستند .رعایت بهداشت یک مسئله ی بسیار حائز اهمیتی است که شخص باید همیشه تمیز و مرتب باشد .این مسئله بهداشت همانطور که در متن پاراگراف اول جلسه بیان کردم ؛ با ظاهر سازی فرق میکند ؛ مسئله بهداشت این نیست که مثلا دماغ خود را درست کنی یا لبها را پروتز کنی و یا گونه های خود را درست کنی و اینها اصلا رعایت بهداشت نیست و اصلا اینها مربوط به خانمها نیست و این موضوع در کشور ما زیادی مد شده و در کشورهای دیگر این خبرها نیست ، ان چیزی که زیباست کلام و بیان توست , حالا یکم دماغ شما کوچک یا بزرگ باشد ان اهمیتی ندارد و خیال میکنند اهمیت دارد .مسئله بعدی مشارکت در زندگی است ؛ زندگی , زندگی شراکت و مشارکت است ، یکسری کارها را اقا و یکسری کارهای دیگر را خانم انجام میدهد و وظایف با هم متفاوت هستند و این دو نفر مکمل همدیگر هستند . مرد فضای بیرون از خانه را میچرخاند و زن فضای درون خانه ؛ به همین دلیل میگویند همسر . این نیست که تو هر چه در اوردی مال خودت باشد و خانم هیچی و اینجا برده نیاوردی و یا کلفت که کارهای خانه ی تو را انجام بدهد و یا بچه داری و غذا درست کند و ... پس اینها مشارکت است و...

زن و شوهر همسر و مکمل یکدیگر هستند بسته به نوع فیزیک زن و مرد باید کارهای متفاوتی را انجام بدهند. از قدیم این موضوع بوده که کارهای سنگین را اقا انجام میداده و کارهای سبک تر را خانم و این موضوع از قدیم بوده و مسیر خودش را پیدا کرده است و این مسیر برگرداندنی نیست و در صورت برگشت این موضوع مشکلات و معضلات دیگری همراه می اورد .پس در تمام سطوح زندگی زن و مرد باید مشارکت داشته باشند و اینها باید با همدیگر باشند .

مسئله مهم دیگر , روی نقاط مشترک همدیگر کار کردن است.

الف . جنس مذکر   ب. جنس مونث  ج. روابط فی ما بین

حال وقتی قائده مثلث که همان روابط فی مابین است , همانطور که در صحبتم گفتم هیچ انسانی شبیه انسان دیگری نیست و انسانها با هم تفاوتهای دارند , حتی از نظر سلایق ؛حالا وقتی دو نفر میخواهند با هم زندگی کنند باید روی نقاط مشترک همدیگر کار کنند , نه روی نکات غیر مشترک .حالا اگر دو نفر روی نقاط غیر مشترک همدیگر کار کنند دو ضلع دیگر این مثلث روز به روز از هم دور و بزرگتر میشود و هر چه نقاط غیر مشترک بزرگتر بشود , این دو ضلع مثلث بالا می اید تا جائی که یک خط صاف میشود و این مثلث از بین میرود .پس باید روی نقاط مشترک کار کرد نه روی نقاط غیر مشترک .هر چه انسانها ابله تر باشند روی نقاط غیر مشترک بیشتر کار میکنند و هر چه انسانها فهمیده تر باشند روی نقاط مشترک کار و تمرکز میکنند و این مسئله در تمام سطوح  زندگی نقش بسیار بسیار سازنده ای دارد .

وقتی روی نقاط غیر مشترک انسانها کار کنند حتی یک کشور را بر باد میدهد خانواده که هیچ ,شرکت و کارخانه و یک شهر که هیچ ؛ ممکن است یک کشور را به نابودی بدهند .یک سازمان یا ارگان و یا حتی کشور اگر روی مشترکات کار کنند میتوانند شهر و کشور را اباد کنند و یا یک ان جی یو را اباد کنند . یکی از مسئل بسیار مهم  که  ما را در کنگره دور همدیگر هستیم و با هم سلام وعلیک داریم فقط این است که روی مشترکات خود کار میکنیم و اصلا روی نکات غیر مشترک کار نمیکنیم و ...وقتی دو شخص روی نکات مشترک کار میکنند ( چه قبل و چه بعد از ازدواج ) باید یکسری ارزشها برای همدیگر قائل باشند و حتی برای همدیگر کادو و هدیه بگیرند .. مسئله بعدی وقتی این دو نفر زندگی مشترک دارند و کار میکنند البته همه ی این مسائل که بیان شد در شرایطی است که سوء استفاده نشود و ما برای شرایط نرمال این مسائل را داریم مطرح میکنیم و نمیگوئیم که کدام کار خوب است و یا بد و یا کدام شخص خوب یا بد است و اصلا قصد مقایسه نداریم و فقط بحث روی نکات مشترک داریم که پیدا کنیم و روی نکات مشترک با هم کار کنیم .

 مسئله بعدی و کاری که نباید بکنید جلوگیری از تخریب یکدیگر است و همدیگر را خراب نکنید , مخصوصا جلوی دیگران .بعضی اوقات زن و شوهر همدیگر را خراب میکنند هم در ظاهر و هم در پنهان . یک همسر شاید در جمع فامیل پشت سر همسر خود حرفهای تخریب کننده میزند و ...و یا این تخریب جلوی بچه ها انجام میگیرد و این کار به خانواده ضربه میزند و تخریب به بار می اورد و همین مسائل موجب شکاف و باعث بوجود امدن مشکلات میشود .

هیچ زمان نباید در زندگی کلمه ی طلاق بر زبان بیاید

  این کلمه را به کار میبرید این کلمه قبح دارد و یک تابو است و باید سر کوچکترین حرکت فوی میگوئیم طلاق , این طلاق مربوط به اخر کار است , یعنی هر کاری کردید و هیچ راه و شرایطی نبود و امکان ادامه زندگی نبود ان موقع ، نه اینکه روزی صد بار این کلمه ی زشت را به زبان بیاورید و این کلمه نباید به زبان اورده شود مگر نه اخر به سرتان می اید و باید حتما از این کلمه پرهیز کرد و اصلا به این قضیه فکر نکرد , مگر در یک شرایط خاصی .

مسئله ی بعدی زورگویی و فحاشی است

اگر مرد از نظر قدرت بدنی و فیزیکی قوی تر است نباید زن را کتک بزند و فحاشی و زورگوئی کند و این بلاها سر انسانها می اید .

هر ظلمی بکنید سر خودت می اید

اگر از قدرت فیزیکی خود در قبال زن خودت سوء استفاده کنی , این کار بسیار زننده و زشتی است که باید از این کار پرهیز کرد و این باید در فرهنگها جا بیفتد .کسی از زور و قدرت فیزیکی خود استفاده میکند و کتک میزند که منطق نداشته باشد و این حرکت زشت و زننده ای است .

کوچک کردن و متهم کردن همدیگر جلوی فرزندان هم کار زشتی است

 و یا وقتی پول داری و اعضای خانواده و یا فرزند خود را در تنگنا قرار میدهی , این پول مال تو نیست و این پولها دست ما امانت است .

به حسنت نناز به یک تبی بندست       به مالت نناز به یک شبی بندست

این سرمایه و پولی که داری سعی کن خودت و اعضای خانواده ات از ان استفاده کنند .

همیشه این را مد نظر داشته باشید که این سیستم جوری طراحی شده است که هر عملی انجام بدهی عکس العمل ان به تو باز خواهد گشت و روی همه چیز دقیقا حساب است.

واکننش این سیستم به گونه ای است و ما هر نوع عملی انجام بدهیم واکنش ان یک جوری است .ما بالای 150 نوع بیماری روان تنی و سایکوسماتیک داریم . خیال نکن با سیلی تو صورت کسی میزنی , همان موقع که سیلی را میزنی سیستم عصبی خودت در به داغون میشود .وقتی داری ناسزا میگوئی , داری سم وارد بدن خودت میکنی ؛ وقتی فحش میدهی داری خودت را الوده میکنی و فشار خودت بالا میرود ؛ یعنی اگر بخواهی یک نفر را به هم بریزی باید اول خودت به هم بریزی بعدا ان طرف را به هم بریزی , پس خودت نابود میشوی .

الله السریع الحساب

و اینها همه تحت عنوان خداوند طراحی شده و دارد کار خودش را میکند و خیال نکن کاری که تو امروز انجام میدهی روز قیامت حسابرسی میکنند , نه ان به جای خود ؛ روز قیامت حسابرسی میکند که حساب اصل کاری است ؛ ولی اینجا هم الله سریع الحساب است , اینجا حتما دست طبیعت و خداوند انتقامش را از تو میگیرد و نباید این کارها را انجام بدهی .

مسئله بعدی یکسری موضوعات و کارها را ما باید سبک بگیریم ، یکسری مسائل پیش امده  و توقعات زیاد شده

قدیم برای ازدواج چیزهای جزئی که برای یک ازدواج لازم بود ؛ یک دست رختخواب و یک زیلو و زیر انداز و یک چراغ نفتی یا فتیله ای با یکسری کاسه و قابلمه و وسلام نامه تمام و خانه هم  در همان خانه پدر و مادر زندگی میکردند و این قضیه خیلی راحت و درست بود و امکانات هم خیلی کم بود ولی مردم راحت بودند و سلامتر و سالم تر بودند و کمتر مریض می شدند و ...حالا میخواهند ازدواج کنند , یخچال فریزر , تلویزیون , ماهواره , فرش و تجملات دیگر و ... میخواهند و اینها ایجاد مشکل میکند برای شروع زندگی ؛ حتی تهیه غذا و سالن برای شروع زندگی باید هزینه های گزاف پرداخت کنند و ما باید این موضوعات را یکم ساده تر بگیریم و کارها خیلی راحتر میشود و ازدواجها سبک تر میشود و یک کم توقعات باید پائین تر بیاید .

مسئله بعدی که در زندگی مطرح است , بچه ها را اینقدر لوس و بی تربیت نکنید

و بچه ها را طوری بار می اورند که بچه ها طلبکار هستند و ... حتی تغذیه و شیر دادن به بچه هم مهم است و ...بیشتر باید روی تربیت بچه ها کار کنید و به جزئیات و تجملات کمتر بپردازید و بچه های امروزی بابت اینگونه تربیت بیمار و مریض هستند , چون تحرک و حرکت نمیکنند.

زوجها حتما باید پیاده روی کنند و حتما ورزش را مد نظر داشته باشند.

خانمها باید روزی 5 هزار قدم راه بروند و طومارهای سرطانی و بیماریهای امروزی اقایان و خانمها در اثر بی تحرکی میباشد ،بیشترین عامل مرگ خانمها در ایران یکی بیماری عروق و دیگری بیماری قلبی است و دلیل ان ورزش نکردن است و تمام این بیماریها در اثر عدم تحرک و تغذیه نامناسب است .خانمها و اقایان برای اینکه دچار انواع بیماریها نشوند باید ورزش کنند .

مسئله مهم دیگر , متولد شدن بچه در یک  روز مهم توسط والدین میباشد.

مثلا میخواهند روز تولد فرزندشان فلان روز خاص باشد و ... و از روشهای نادرست و سزاریان و ... هست و این هم یک موضوعی است که اضفه شده که بچه چه روزی به دنیا بیاید و به مسئله ی طبیعی ان فکر نمیکنند و کاری میکنند که بچه دیرتر یا زودتر به دنیا بیاید ؛ بنابراین ما کلی فلج مغزی و عقلی و مشکلات دیگری روی این قضیه داریم و این موضوع یک فاجعه است .


نکاتی  در مثلث عشق بود و مطرح کردم .

زدواج در کنگره از نظر من مشکلی ندارد , ولی اگر مشکلی پیش امد هیچ  ارتباطی به ما ندارد , ولی اگر ازدواج طبق سنت و مراسم انجام بگیرد من هم خوشحال میشوم و اگر این کار را کردید بقیه اعضاء هیچ دخالتی نکنند و ...اگر کسی را میخواهید حرکت کنید و موضوع را مطرح کنید و دست روی دست نگذارید و حتی اگر پاسخ منفی شنیدید ناراحت نشوید و این نکاتی است که باید مطرح میشود .امروزه ما بین دو قضیه گیر کردیم , نسل فعلی ؛ ان سنتهای قدیم نیست و از یک طرف هم که دختر و پسر نباید با هم راه بروند , پس کجا باید همدیگر را پیدا کنند و باید یک محیط هایی باشد و یک رفت و امدهای داشته باشند تا با هم اشنا شوند و همدیگر را انتخاب کنند ؛ پس این فضا را بوجود اوردن خودش مشکلی است که باید به ان توجه شود .

مسئله دیگر که ما نباید اول زندگی را سخت بگیریم و با حداقل و حرکت راه  نمایان میشود و با حداقل زندگی را شروع کنید و بعد حرکت و تلاش کنید بعدا خداوند به ان گسترش میدهد .

مسئله عشق یک مثلث است و اضلاع ان عبارتند از : الف . حس    ب.سایه    ج .جاذبه

پس در مسئله ازدواج فقط سایه مطرح نیست , سایه یک قسمت و یک موضوع است که مثلا طرف زیبا باشد و این یک قسمت است و مسئله ی بعدی حس ما است که ایا ان حس را داری یا نداری ؛کسی که ازدواج نکرده , ان حس لازم را برای ازدواج ندارد .

نکته بعدی ؛ کسی ازدواج نمیکند یا نخواسته یا پیش نیامده , شما مرتب نگوئید چرا ازدواج نمی کنید و یا ازدواج کن

  و اگر حس بود حتما خودش اینکار را میکرد و لازم نیست شما بگوئید .

شخص باید حتما حس ازدواج را داشته باشد و اگر ان حس باشد جاذبه راه می افتد یعنی دوباره همه بر میگردد روی حس برای ازدواج کردن یعنی اگر حس وجود داشته باشد و شخص بخواهد , جاذبه فعال میشود

جاذبه بر مبنی حس فعال میشود نه بر مبنای سایه

ان چیزی که در زیبائی نقش دارد کلام و بیان است و کسی به ان هیچ توجه ای نمیکند و فن بیان و کلام در زیبائی نقش بسیار مهمی دارد و این کلام باید در این قضیه نقش بازی کند .

"آنچه در تقدیر است به انجام می رسد"

نوع مطلب : نوشتار سی دی ها، مقالات، عشق، 
برچسب ها : ازدواج، پیوندمحبت، بهداشت، احترام متقابل، هنرزندگی كردن، رعایت حریم زن و شوهر، روابط زن وشوهر،
لینک های مرتبط :
شنبه 18 فروردین 1397 11:26 ق.ظ

Thanks a lot! Loads of write ups.

comprar cialis 10 espa241a viagra or cialis where to buy cialis in ontario cialis professional yohimbe prices on cialis 10 mg look here cialis cheap canada generic cialis 20mg tablets cialis generique 5 mg cialis online the best site cialis tablets
چهارشنبه 24 آبان 1396 11:09 ب.ظ
خدا قوت آقا محسن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت