تبلیغات
دستهای آسمانی - دستور جلسات لژیون پنجم
 
دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

دوشنبه 13 آذر 1396 :: نویسنده : مسافر داریوش
جلسه ی سوم از دور دوازدهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 به استادی مسافر فرزاد و دبیری مسافر داریوش در تاریخ 96/9/12 روز یکشنبه با دستور جلسه ی *وادی پنجم* آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

ما در وادی پنجم مکث زیادی کردیم؛ چون وادی کاربردی و خیلی حساس است و اجرای آن کار ساده ای نیست و شاید صدها سال برای اجرا کردن آن زمان لازم باشد.  چهار وادی اول، مسیر تفکرات  ما را معلوم می‌کنند که به چه چیزی فکر کنیم و به چه چیزی فکر نکنیم و آیین تفکر را به ما یاد میدهند؛ مسئولیت زندگیمان را بپذیریم و دنبال مقصر نگردیم.  ناامید نباشیم و دنبال هدف بگردیم و در وادی چهارم صحبت بر اینست که مسئولیت زندگی مان را به گردن خداوند نیندازیم.

وقتی که می خواهیم حرکت کنیم، ابزار حرکت را به ما وادی پنجم می‌دهد. بازگشت از ضد ارزشها یعنی اگر زندگیمان وابسته شده است به آن ها، عقلانی آن است که کم کم از وابستگی به آنها رها شویم.  مثلاً به تدریج باید شغلی برای خودمان دست و پا کنیم و کم کم از درآمد حرام دست برداریم.  اگر دروغگو هستیم کم کم شروع به راست گفتن کنیم. ما چیزی را که تیپر می کنیم که اگر زندگیمان با آن روبرو شود، از هم پاشیده شود.

در خودداری باید مثلاً مکانی که تشخیص می دهیم که  اگر در آن مکان حضور پیدا کنیم ضربه می‌خوریم،  نباید در آنجا حضور پیدا کنیم؛ چون اگر در سفر اول در چنین جاهایی برویم دچار خطا می شویم. در دارو خوردن وقتی نفس میگوید بیشتر بخور، این کار را نکنیم؛ چون نفس باید تربیت شود.

از قضاوت باید خودداری کنیم و به خودمان زمان بدهیم.  قضاوت اشتباه از ما انرژی می دزدد و حال ما را خراب می کند.  در رابطه با چیزهایی هم که با چشم می بینیم نیز نمی توانیم قضاوت به یقین داشته باشیم. اگر در مورد دیگران زود قضاوت نکنیم و بعد به نتیجه برسیم، خوشحال می‌شویم و در مرحله دانایی قرار گرفته ایم. 

قناعت استفاده بهینه از چیز ها می باشد.  قناعت به ما نمی گوید کفش نخرید؛ بلکه می گوید از کفشی که خریدی خوب مواظبت کن و اگر هم از بین رفت دوباره بخر.  طبق تعریف قناعت به این صورت نیست که تمام زندگیمان را فدای فرصت های از دست رفته قبلی کنیم؛ بلکه می‌گوید از حالا به بعد از زندگی درست استفاده کن؛ یعنی چیزی که داریم را از این به بعد بیهوده از دست ندهیم.

صبر، تحمل زمان همراه با تلاش و کوشش و تفکر می باشد.  اگر موضوعی را تحمل می کنیم باید حتما هدفی در ورای آن باشد.  اگر هدف نباشد در فرآیند صبر، انسان خسته می‌شود.  مهمترین عوامل در صبر، تلاش و کوشش می باشند.  هر سوال بی جوابی داریم باید جواب آن رادر دل طبیعت بیابیم.  یک سنگ در طبیعت، مظهر سختی و استقامت است و چند قطره آب که مظهر نرمی و لطافت هستند، به راحتی سنگ را که مظهر سختی می باشد، سوراخ می کنند.

با تلاش و استمرار و زمان است که این اتفاق می افتد.  ما اگر به خواسته هایمان  نرسیده ایم، یا خواسته های مان با تلاش همراه نبوده، یا اگر هم براورده می شدند، شری در آن بود.

بحث دیگر بحث غیبت و قضاوت و تجسس می باشد.  اداره ای وجود دارد به نام اداره آگاهی که ماموران تجسس می گردند و سرنخ ها را پیدا می کنند تا به مجرم برسند.  اینها درس درباره این موضوع را خوانده اند و تجربه اش را دارند؛ ولی با این حال اگرچه وظیفه قانونی آنها است و آنها خیلی کار بلد هستند، باز دچار اشتباه می شوند؛ چون مجرم هایی هستند که حرفه ای عمل می کنند و آنها را به اشتباه می اندازند.

حال این شغل برای خیلی از انسانها که شغلشان قضاوت نیست، تبدیل به شغل شده است و مدام در حال قضاوت دیگران هستند. هدف نیروهای منفی غافل کردن ما از خودمان است که ما نتوانیم عیبهای درونمان را ببینیم و  دوربین مان را روی عیب های مردم بیاندازیم و از خودمان غافل شویم.  نیروهای منفی جنبه‌های مثبت دیگران را در نظر نمی گیرند تا زمان را از ما بگیرند؛ تا ما از خودمان غافل شویم و روی نقاط ضعف خودمان کار نکنیم و در نتیجه پیشرفتی نداشته باشیم.

این وظیفه سیستم هستی و قاضی هستی می باشد که در مورد دیگران قضاوت کند و پاداش و یا عذاب را اوست که تعیین می کند.  حدود ۹۰ درصد از بیماری های اشخاص به سبب همین قضاوت ها و مقایسه ها می باشد و این یک واقعیت در زندگی ما میباشد.  کسی که یک عمر زندگی اش را صرف قضاوت و یک سری حرف ها و باورهای بی ارزش کرده است، زندگیش به همان میزان به بطالت گذشته است و هیچ سودی در این دوران نصیب او نگشته است. پس بحث های سیاسی و بی ارزش را باید به دور انداخت و روی خودمان متمرکز شویم و پیشرفت کنیم.

در توکل یک شرط است. ما به چه کسی می‌توانیم توکل کنیم؟  در زمان مصرف ما ساقی مواد را وکیل قرار می‌دادیم تا بتوانیم مواد تهیه کنیم.  حال در وادی پنجم به کسی وکالت می‌دهیم که دانایی و تواناییش  مافوق همه نیروها و دانش‌ها باشد.  توکل از وکیل می‌آید؛ یعنی آدمی که در هر زمینه ای از ما زبده تر است را به عنوان وکیل انتخاب می‌کنیم. 

در بحث پس انداز این مهم است که ما همیشه آینده‌ نگر باشیم و برای مشکلات احتمالی آینده فکری کرده باشیم و مبلغی کنار گذاشته باشیم.  مثلاً در مورد رانندگی در مسافت‌های دور باید لوازم یدکی اضافی همراه خود داشته باشیم و  آنها را از قبل کنار گذاشته باشیم.  پس انداز آن مبلغی است که وقتی ما آن را کنار می گذاریم، نباید دیگر هر روز سراغ آن برویم.

در مرحله رضا، انسان خودش است و خودش را می بیند و خدا را هم می بیند. بسیار سخت است که انسان در مرحله رضا باشد؛  یعنی به پروردگار خویش می‌گوییم هر چه تو گفتی من راضی هستم، چه خوب چه بد.  کمتر کسی است که به مرحله رضا برسد.  یک مرحله بالاتر از مرحله رضا  وجود دارد به نام مرحله تسلیم.  در مرحله تسلیم دیگر مخلوق خودش را نمی بیند و هرچه هست، خالق است.

تسلیم یعنی من با تو در صلح هستم. درک این مرحله برای انسان بسیار سخت می باشد.  در این مرحله خالق عاشق مخلوق می‌شود؛ یعنی خدا عاشق بنده اش می شود؛ در حالی که همیشه خالق عاشق مخلوق است؛ ولی در این مرحله عشقی است که با هم یکی میشود. در وادی پنجم به وسیله این ابزار است که فرمان حرکت داده می‌شود.  در پناه حق موفق و موید باشید.

جلسه راس ساعت 8:10 دقیقه  به پایان رسید.

تعداد مشارکت کنندگان، 11 نفر.

نویسنده:  مسافر داریوش.

نوع مطلب :
برچسب ها : اعتیاد، بیماری اعتیاد، درمان اعتیاد، وادی پنجم، عشق، توکل، تسلیم،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:20 ب.ظ
سلام. خداقوت داریوش عزیز.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت