تبلیغات
دستهای آسمانی - دستور جلسات لژیون پنجم
 
دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

سه شنبه 5 دی 1396 :: نویسنده : مسافر داریوش
جلسه ی ششم از دور دوازدهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 به استادی مسافر فرزاد و دبیری مسافر داریوش در تاریخ ۹۶/۱۰/۳ روز یکشنبه با دستور جلسه ی *اهمیت مشارکت در جلسات* آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

مسئله ای که بسیار برای سفر اولی ها مهم است، درست کردن دندان‌ها در سفر اول میباشد.  بدن همیشه در حالت ضعف می باشد.  مدام احساس می‌کنیم که گلویمان گرفته است و درد میکند.  وقتی در بدن عفونت است،  داروی OT جواب نمی دهد و نمی توانیم درست سفر کنیم و همیشه احساس خماری خواهیم داشت.  بنابر این جزء واجبات می باشد که دندان هایمان را درست کنیم.

اگر دندان هایمان قابل درست شدن هستند،  حتما باید اقدام کنیم و آنها را تعمیر کنیم؛ نه فقط موقع درد گرفتن یا مشکلی دیگر که دارند،  آنها را  منحصراً بکشیم.  دندان های واقعی انسان بسیار ارزشمند می باشند و هیچ چیز ارزش دندان های واقعی خود شخص را برای او نخواهد داشت. هر عضوی از بدن در صورتی که به صورت طبیعی باشد،  مفید واقع خواهد بود و در غیر این صورت از کارایی درستی برخوردار نخواهد بود.

قرار نیست که ما  مدت کمی در این جهان زندگی کنیم؛  بلکه قرار است مدت زیادی در این دنیا زندگی کنیم و نباید به راحتی دندان هایمان را از بین ببریم و آنها را  در صورتی که قابل تعمیر می باشند،  از تعمیر کردن آنها سر باز زده و باعث نابودی آنها شویم؛  مگر در مواردی که ناچار باشیم دندان ها را بکشیم؛  زیرا مثلاً  پوسیدگی آنها به قدری زیاد است که دیگر نمی توان آنها را تعمیر کرد.

بحث دیگر اینکه در جلسات باید حتما مشارکت داشته باشیم و از قبل برای مشارکت کردن آماده باشیم و مطالعه کرده باشیم.  به این منظور می‌توان از قلم و کاغذ استفاده کرده و در هنگام مشارکت از نوشته های مان استفاده کنیم و به آنها رجوع کنیم تا هنگام مشارکت کردن و صحبت در جلسه،  دچار فراموشی و استرس نشویم.

حال چرا مشارکت می کنیم؟  مهمترین شرط  حرکت هایمان در زندگی چه چیزی می تواند باشد؟  چه کلیدی وجود دارد تا حرکت هایمان خوب انجام شود؟  عوامل دانایی و آگاهی می باشند که می توانند به این موضوع کمک کنند.  اگر با دانایی حرکت کنیم،  به هدف خواهیم رسید.  اگر دلیل مشارکت را ندانیم،  مشارکت نیز نخواهیم کرد. 

مثلاً استاد صحبت می‌کند و صحبت تمام می‌شود و حدود ۴۰ دقیقه به مسافران وقت می دهد تا آنها هم بتوانند مشارکت داشته باشند.  مشارکت کردن ما در روند درونی مان چه نقشی در بر خواهد داشت؟  یکی از آنها تکرار می باشد که باعث آموزش ما می شود و از لحاظ روانی به ما کمک خواهد کرد و ترس ما را از بین خواهد برد.

مشارکت کردن در جمع،  باعث احساس عزت نفس و خودباوری در انسان خواهد شد.  یکی دیگر از تاثیرات مشارکت،  به کار افتادن سیستم  x  بدنمان می باشد.  همه دلایل و توجیهاتمان برای مشارکت نکردن،  به خاطر وجود برخی نواقص شخصیتی در درونمان می باشد و دارد یکسری از عیب هایمان را به ما گوشزد  می‌کند.

مثلا اگر ما در زندگیمان کمرو باشیم،  ممکن است که حقمان توسط دیگران خورده شود.  بزرگترین معلم ما طبیعت می باشد.  یک زنبور عسل چندین بار از کندو بیرون می رود و دوباره بر میگردد تا با این عمل، عسل شیرین تولید کند. پس با تلاش و تکرار است که ما می‌توانیم موفق شویم و به نتیجه برسیم. 

برای به دست آوردن هر چیز در زندگی،  باید سعی و تلاش نمود.  زیبایی جهان هستی به خاطر همین نظم  می باشد و چیزهایی که در آن تکرار میشود.  پس انسان هم باید تکرار کند.  نیروهای منفی فقط در سفر اول سراغ ما نمی آیند؛  بلکه در جایی که غافل می‌شویم به سراغمان خواهند آمد.

زمانی یک مار ما را نیش میزند؛  در صورتی که ما غافل باشیم.  وقتی که آموزش ها را نمی گیریم و احساس می‌کنیم که نیاز به آنها نداریم،  در واقع غافل شده ایم.  در اینجا سقوط ما شروع خواهد شد.  ما همیشه و در همه حال نیاز به آموزش گرفتن داریم؛  حال در هر مقطعی که می خواهیم باشیم.  نباید وقتمان را به بطالت و  بیهودگی هدر دهیم.

بهترین موقع برای ضربه خوردن مان از سمت نیروهای منفی،  مواقعی هستند که مطالعه نمی کنیم.  ما تحت درمان هستیم.  برای درمان اعتیاد دوسفر الزامی می باشد.  مسافران سفر دوم هم باید به جلسات بیایند و شرکت کنند و این طور تصور نکنند که دیگر نیازی به شرکت در جلسات ندارند.

زمان مشخصی برای  سفر دوم  وجود ندارد و معلوم نیست؛  چون  از قطع مواد تا رسیدن به خود می باشد که زمان مشخصی برای آن وجود ندارد.  کسی که رها شود،  تازه ورودش را به کنگره خوش آمد می گویند؛  یعنی تازه یاد گرفته که روی پاهایش بایستد.  در اصل شروع کار ما در سفر دوم می باشد.

حرمت سفر دومی واجب می باشد؛  ولی نباید در تفکراتمان این باشد که من که مسافر سفر دومی  به حساب می آیم، از مسافر سفر اولی مهمتر می باشم.  پس نباید دچار منیت و غرور شویم؛  زیرا سقوط ما از همان جا شروع می شود.  هدف ما از صحبت کردن،  به رخ کشیدن دانایی هایمان به دیگران نمی باشد. 

هیتلر با استفاده از کلام دنیا را زیر و رو کرد؛  ولی حرف هایش آبادانی به همراه نداشت. بنابر این باید حرف‌هایمان آبادانی به همراه داشته باشد.  اول باید یک تلنگری به خودمان بزنیم.  باید از تجارب ارزشمند مان در گذشته که احساس می کنیم به درد دیگران می خورد،  حرف بزنیم و مشارکت کنیم  و هیچ ترسی از قضاوت دیگران نداشته باشیم.

 از خود گذشتگی مهندس باعث شد که ما بتوانیم درمان شویم.  ما دو نوع ترس داریم:  اولین آنها، ترس بازدارنده می باشد.  دومین ترس، ترس نگهدارنده می باشد.  ترس بازدارنده از رشد و پیشرفت ما جلوگیری می کند.  ترس نگهدارنده مفید می باشد و باعث می شود که ما در مقابل خطر هایی که در کمین ما هستند ضربه نخوریم.

اکنون ترس و استرس تاجایی طبیعی به نظر می رسند و آن زمانی است که ما هوشیار باشیم؛  ولی اگر ترس زیاد شد، نمی توانیم کاری از پیش ببریم.  ترس از مشارکت کردن در مقابل جمع،  تا زمانی خوب می باشد که من از روی ترس بروم و مطالعه کنم؛  ولی در بقیه ترسمان از مشارکت،  باید در دل آن برویم و با تمرین و تکرار، ترس هایمان را از بین ببریم.

جلسه راس ساعت 8:10 دقیقه  به اتمام رسید.

تعداد مشارکت کنندگان، 13 نفر.

نویسنده:  مسافر داریوش.

 

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : اعتیاد، بیماری اعتیاد، درمان اعتیاد، مشارکت، ترس از قضاوت، کمرویی، استرس،
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت