دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

یکشنبه 17 دی 1396 :: نویسنده : مسافر داریوش
جلسه ی چهارم از دور یازدهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 به استادی موقت مسافر شجاع و مسافر فرزاد و دبیری مسافر داریوش در تاریخ 96/10/12 روز یکشنبه با دستور جلسه ی سی دی *وظایف رهجو* آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

پیشنهاد من به شما این است که خلاصه سخنان استاد راحتما یادداشت نمایید. روزی خواهد رسید که این آموزش ها و مطالب خیلی ارزشمند می شوند. 

در مورد وظایف رهجو خیلی مهم است که قوانین و حرمت ها رعایت شوند.  یک مسافر نباید بیرون از کنگره با کسی تماس داشته باشد.  در کنگره احترام به پیشکسوت ها واجب می باشد.  در کنگره راهنمایان ما برای ما جایگاه رب دارند.  نباید زیاد به آنها نزدیک شد؛ مثل آتش که اگر زیاد به آن نزدیک  شوید، خواهید سوخت واگر زیاد دور شوید، یخ خواهید زد.

در کنگره شاید ۹۰ درصد جسم به تعادل برسد؛  ولی آیا جهان بینی و روان هم به تعادل رسیده است؟  اگر ایمان باشد ولی عقل و عشق نباشد،  به درمان نخواهیم رسید.  پس عقل و عشق و ایمان باید مکمل هم باشند. نقطه ی مقابل عشق نفرت است.  علفهای هرز زود سبز می شوند و زود هم خشک می شوند.

پس درخت باید ریشه داشته باشد؛  یعنی همان معرفت و دانایی و آگاهی.  این ریشه است که ما را به محض دور شدن از کنگره نگه خواهد داشت.  تغییر نشانه دارد. اینکه آیا به موقع در جلسه شرکت می‌کنیم یا به خاطر چیز دیگری مثل گرفتن نامه دارو شرکت می‌کنیم؟ گفتار، کردار و پندار مان آیا هنوز مثل قبل است یاانه؟  اینها همه مشخص می کنند که مسیر را درست آمده ایم یا نه.

آیا از رهایی دیگران خوشحال می شوم؟  اینها همه مسائلی است که انسان پی می‌برند که تغییر کرده است و بعد از آن تبدیل و تاخیر صورت خواهد گرفت. حس ها خیلی مهم هستند. حس های  منفی ترس، ناامیدی و منیت می‌باشند و باید هر آموزش از قبل کنگره یا هر دانایی و مدرکی که داشته ایم را پشت در بگذاریم و وارد کنگره شویم.

ما بزرگترین تاریکی یعنی اعتیاد را تجربه کرده ایم و بعد از ورود به کنگره روشناییها را خواهیم دید. پس باید علیرغم میلمان عمل کنیم که می گوید ۵ دقیقه توی رختخواب بیشتر بمان و به جلسه نرو.  باید همیشه حواسمان به حقه ها باشد.  باید همیشه قدر این صندلی که روی آن نشسته ایم را با مقایسه زندگی فعلی مان با زندگی قبلی بسنجیم و قدر آن را بدانیم.

حقه ی نفس اول می‌گوید تو می‌توانی یک بار گریز بزنی و بعد می‌توانی رها شوی و بعد از اینکه گریز زدی، آن وقت می گوید تو دیگر نمی توانی ادامه دهی و به رهایی برسی. 

اما سخنان استاد مسافر فرزاد:

شما باید بدانید که راهی غیر از گرفتن آموزش در زندگی نیست و این راه موفقیت می باشد.  کسانی که تلاش می کنند، به موفقیت می‌رسند و کسانی که تلاش نمی کنند، نباید هیچ انتظاری داشته باشند.  ما آنچه که تلاش میکنیم، دریافت خواهیم کرد. در کنگره هر چیزی که ما آموزش می گیریم بلافاصله امتحان آن از ما گرفته می شود. 

اگر من آموزش صبر گرفتم، بلافاصله مشکلی در مورد صبر در زندگی برای من پیش می آید که اگر سربلند از آن بیرون آیم، صبور می شوم و موفق. اگر درس فداکاری یاد گرفتم، بلافاصله امتحان می شوم؛ که آیا می توانم از حق خودم به خاطر خانواده ام بگذرم.  اینها مهم هستند و گرنه صرفا گوش دادن سی دی مهم نیست.  اگر با تمام وجود و با عشق سفر کنیم موفق خواهیم شد.

نباید از سر اجبار سفر کنیم.  اگر با علاقه سی دی گوش دهیم و آموزش‌ها را بگیریم، موفق خواهیم شد.  ولی اگر با حس و حال بد به گرفتن آموزش پرداختیم، موفق نخواهیم شد.  مهمترین اصل زندگی، اصل آگاهی می باشد. باید از آمدن به کنگره هدف  داشته باشیم.  برای چه چیزی به اینجا می آیم؟  اگر هدف بزرگ باشد، در طول سفر مان از خیلی از مسائل دل می کنیم  وقید خیلی چیزها را می زنیم.

اگر هدف بزرگ باشد، انسان از خیلی خواسته هایش می گذرد.   فرق رهجو با مسافر در چیست؟  رهجو کسی است که دنبال راه حقیقت و درست می گردد؛ ولی وقتی راه را پیدا کرد باید ببیند که چیزی برداشت می کند.  کسی که راه را پیدا می‌کند رهجوست؛ ولی زمانی به او مسافر اطلاق می شود که حرکت کند.  این حرکت یک سری قوانین و آیین دارد.

اولین و مهمترین چیز یک رهجو، نظم می باشد.  مهمترین نظم هم در خوردن دارو می باشد؛  اینکه آیا طبق دستور راهنما دارو می خورد یا نه؟  دوم اینکه نظم را در زندگی ببریم.  مثلاً در خوابیدن مان نظم داشته باشیم.  باید جلسات را به موقع شرکت کنیم.  در کنگره باید ساعت مشخص شود و قولی که می‌دهیم، سر موقع مقرر به آن قول عمل کنیم و بد قول نباشیم. 

خواب شب باید تنظیم باشد.  رهجوی سفر اول باید  سر ساعت 10 به خواب رفته باشد.  حدود ۸۰ درصد سیستم x  بدنمان در خواب شب تنظیم خواهد شد و بهبود خواهد یافت. بعد از اینها یک رهجو باید به کنگره، راهنما و آموزش ها ایمان داشته باشد. شما اگر به راهنمای تان ایمان داشته باشید، در صورتی که دروغ هم بگوید، حالتان خوب خواهد شد.

ما اگر تغییری نکنیم، کاری صورت نخواهد گرفت.  در کنگره ما با راهنمای مان رفیق نیستیم؛  چون اگر رفیق باشیم، مثل رفیق می‌خواهیم برخورد کنیم.  رابطه ما با راهنما، رابطه استادی و شاگردی است؛  نباید راهنمای مان را با اسم کوچک معرفی کنیم.  ما همدیگر را با تمام وجود دوست داریم ولی دوست و رفیق نیستیم و رابطه بیرون از کنگره با هم نداریم.

اگر دلمان برای راهنمای مان تنگ شود، باید در طول جلسه های یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه همدیگر را ملاقات کنیم و این را باید بدانیم که هیچ رابطه تلفنی و یا پیام کوتاه با هم نداریم.  در این جا برای درمان اعتیاد آمده ایم و لاغیر.  راجع به سفر مان از هیچ کس دیگری به جز راهنمای مان نمی توانیم سوال کنیم. 

وقتی نمی توانیم سر ساعت در جلسه حضور پیدا کنیم، چگونه می خواهیم اعتیادمان را درمان کنیم؟  رابطه ی راهنما و رهجو رابطه‌ای تصادفی نیست و نباید آن را دست کم یا به بازی گرفت.  این رابطه از قبل پیش‌بینی شده است. در حیات وحش حیوانی زودتر شکار می شود که از گله جدا شود. ما هم اگر از کنگره جدا شویم، دچار حقه خواهیم شد و متضرر خواهیم گشت.

باید سعی کنیم در کنگره دیده شویم و احساس غریبی نکنیم.  باید با عقابهای کنگره که بالای مشکلات ایستاده اند و تیز پرواز هستند، رابطه داشته باشیم.  در کنگره دیگر نباید دنبال باورها و رفتارهای غلط گذشته باشیم.  اگر به اینجا آمده ایم باید تغییر کنیم.  باید با چهره ای آراسته  در اجتماع ظاهر شویم.  از همین تغییرات کوچک است که تغییرات بزرگ به وقوع می پیوندند.

جلسه راس ساعت8:10  دقیقه به پایان رسید.

تعداد مشارکت کنندگان، 10  نفر.

نویسنده: مسافر داریوش.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : اعتیاد، بیماری اعتیاد، درمان اعتیاد، رهجو، راهنما، معرفت، آگاهی،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت