دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

چهارشنبه 25 بهمن 1396 :: نویسنده : مسافر داریوش
جلسه ی دهم از دور یازدهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 به استادی مسافر فرزاد و دبیری مسافر محمد رسول در تاریخ 96/11/24 روز یکشنبه با دستور جلسه ی سی دی *موج و ذره* آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

انسان وقتی در اعتیاد فرو می رود، دو تخریب به وجود می آورد؛ یکی درونی و یکی بیرونی. تخریب درونی  در مورد صور پنهان انسان اتفاق می افتد از قبیل منزوی شدن  و رفتن به  انزوا،  تجربه های منفی مانند ترس،  کینه و نفرت، حسادت  و غیره. تخریب بیرونی  از قبیل  از بین رفتن پیوند بین انسان و اعضای خانواده و دیگران و جامعه.  وقتی که در کنگره شرکت می‌کنیم باید این دو حالت درونی و بیرونی با هم  و به طور هماهنگ درمان شوند تا تعادل برقرار شود.

منظور از موج همان پیوندهای ما می باشد که در دوران اعتیاد تخریب شده اند و ارتباط خانوادگی از بین رفته است. تا جایی که ما آموزش دریافت نکرده ایم هیچ انتظاری از ما نمی رود ولی وقتی آموزش می گیریم و مراحل دانایی در ما رشد پیدا میکند، انتظارات نیز از ما بیشتر خواهد شد. منظور کلی در این سی دی این است که یک مسافر همیشه باید در جلسات و در لژیون ها سر ساعت و به موقع شرکت کند. این سی دی می خواهد به صورت علمی بگوید که دلیل اینکه هم در جلسه عمومی و هم در جلسه لژیون باید شرکت کرد چیست.

برای رساندن این مطلب می توان یک مثال زد؛ این که برای پخته شدن نان باید هم آرد و هم آب با هم مخلوط شوند  تا خمیر به دست بیاید و بعد از آن نان پخته شود. اگر هر کدام از این دو جلسه را  نادیده بگیریم در این صورت بی تعادلی پیش خواهد آمد. علم کنگره به روز می باشد و کسانی که رهایی خوبی داشته اند و از آرامش خوبی برخوردار هستند، یکی از عمده‌ترین دلیل آن شرکت مرتب در جلسات عمومی و هم در جلسات لژیون بوده است. 

اگر تمام جلسات عمومی را شرکت کنیم و استاد جلسه هم باشیم ولی در لژیون ها شرکت نکنیم، به رهایی و درمان نخواهیم رسید و اگر هم به رهایی برسیم، به طور قطع درمان  صورت نخواهد گرفت و از آرامش درونی برخوردار نخواهیم بود و از رهایی شش دانگی هم برخوردار نخواهیم شد.  شخصیت گوشه گیر و منزوی که در دوران اعتیاد شکل می‌گیرد، در جلسات عمومی می تواند به بهترین شکل ممکن از طریق مشارکت کردن و خدمت درمان شود.

کسانی که در جلسات عمومی برای اولین بار مشارکت می‌کنند، اگر دچار لکنت زبان شوند هیچ ایرادی نخواهد داشت و این عیب ها به تدریج با حرف زدن برطرف خواهند شد و اعتماد به نفس از دست رفته دوباره به دست خواهد آمد و فرد از حالت انزوا بیرون خواهد آمد و این خود یعنی دریافت یک انرژی بسیار زیاد در جلسات عمومی که خود آرامش و شادی فراوانی را در پی خواهد داشت.

ما تا ارتباط موجی را با دیگران برقرار نکنیم نمی‌توانیم به حیات خودمان ادامه دهیم.  دلیل اینکه بعد از شرکت در جلسات فرد به آرامش درونی زیادی می رسد و احساس سرخوشی می‌کند این است که در جلسات با ایجاد ارتباط با دیگران از آنها انرژی دریافت می‌کند و در دیگر روزها لحظه شماری می کند تا در جلسه و یا لژیون شرکت کند و در طول روز بی قرار است تا ساعت جلسه فرا رسد.

راجع به بودن در جلسه ۲ سی دی دیگر هم وجود دارد، یکی بازتاب و یکی سی دی کوه.  در این سی دی  گفته می شود ما در کل هستی به دو طریق انرژی دریافت می‌کنیم، یکی با سیم و دیگری بی سیم.  وقتی غذا میخوریم یعنی داریم انرژی دریافت می‌کنیم که انرژی با سیم است ولی کافی نیست و انسان فقط با خوردن نیازش برطرف نمی‌شود و دیگر نیازهایی هم دارد مثل نیاز به محبت که انرژی هایی که در این زمینه دریافت می‌کنیم بی سیم است و از طریق امواج دریافت می شوند؛ مثل شنیدن خبر خوب و امواج محبت.

با شنیدن خبر خوب انرژی دریافت می کنیم و با دیدن یک منظره زیبا نیز انرژی دریافت می کنیم که اینها از طریق موج می باشند. حال موج می تواند تبدیل به ذره شود و برعکس که این یک قانون می باشد که آقای امین این قانون را به کنگره ربط داده است. وقتی در جلسه عمومی هستیم باید به تنهایی مشارکت کنیم، به تنهایی اعلام سفر کنیم، به تنهایی نوشتارها را بخوانیم و همین طور دیگر  کارها که این خاصیت ذره ای این قانون است ولی کافی نمیباشد.

در کنگره هم به جلسات عمومی نیاز می باشد و هم به لژیون ها. لژیون از خاصیت موجی برخوردار میباشد که ما در لژیون با دیگر هم لژیونی ها و راهنما ارتباط داریم و تبادل نظر میکنیم و از همدیگر انرژی دریافت می‌کنیم.  دلیل اصلی کسی که به رستوران می رود گرسنگی می باشد.  حال آیا می شود به گارسون بگوید که من سیر هستم؟ اگر کسی چنین کند، باید به عقل او شک کرد.

کسی که به کنگره می آید دلیلش درمان است.  برای درمان اعتیاد، باید بصورت ششدانگ حضور پیدا کنیم.  کسی که برای درمان به کنگره می‌آید، نباید  دیر موقع در جلسه عمومی حضور پیدا کند و از جلسه عمومی خود را محروم کند.  پس باید این تفکر را دور ریخت؛ اینکه مثلاً لژیون  به تنهایی برای من کافی می‌باشد.  اگر فردی بیمار باشد و تشخیص پزشک آن باشد که به مدت یکسال بستری باشد، آیا منطقی است که فرد بگوید نه نیاز نیست و من دو ماه بیشتر بستری نمی شوم؟

مسلم است که چنین فردی به درمان نخواهد رسید. در کنگره درمان سیگار  به منظور آزار  رساندن به مسافران نیست و هر قانونی و نظم و انضباطی که در کنگره هست و باید آنها را به طور اجبار انجام داد، همه به خاطر خود فرد است و به خاطر آرامش و آسایش خود مسافر و خانواده او میباشد و جز خیر و خوبی هیچ تاثیر بدی روی او نخواهد گذاشت و اگر نیک بنگریم، نهایت محبت جناب مهندس را در ورای آن خواهیم دید.

نباید شک در آن داشت که عمل به همه این قوانین مثل شرکت اجباری در لژیون سیگار همه به نفع خود شخص می باشد.  پس وقتی می‌گویند جلسه راس ساعت ۵ است، یعنی دقیقا ساعت ۵، نه حتی یک دقیقه دیرتر. ما در جلسات عمومی قدرتمند میشویم.  لژیون ها به مانند ژنراتورها عمل می‌کنند و تولید کننده انرژی و نور می‌باشند.  هدف اصلی لژیون، پرورش استاد می باشد و علاوه بر درمان اعتیاد، هدف تربیت خدمتگزار را نیز دارا می باشد.

کسانی که رهایی شش دانگ می گیرند و موضوع را درک کرده‌اند، هیچ موقع و تحت هیچ شرایطی این مکان را ترک نخواهند کرد.  اگر کسی در کنگره خدمتگزار شود، در مقابل اعتیاد و بیماری اعتیاد ضد ضربه خواهد شد و دیگر هیچ نیازی به مصرف مواد ندارد؛ نه اینکه از سر اجبار یا ترس از قضاوت دیگران مواد مصرف نکند.  از بودن در کنگره باید لذت برد و نباید احساس کنیم به اجبار به کنگره می آییم.

باید هر وظیفه‌ای را در کنگره با حس لذت انجام داد.  باید صرفاً به خاطر خود در کنگره شرکت کنیم و تحت تاثیر حرف دیگران قرار نگیریم.  انشاءالله با شرکت مدام در کنگره درخواهید یافت که همه این حرف هایی که  در طول سفر برای تان زده ایم همه حقیقت داشته اند و به حال خوش برسید.

جلسه راس ساعت 8:10  دقیقه به پایان رسید.

تعداد مشارکت کنندگان، 8  نفر.

نویسنده: مسافر داریوش


 

نوع مطلب :
برچسب ها : اعتیاد، بیماری اعتیاد، درمان اعتیاد، موج، ذره، لژیون،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت