تبلیغات
دستهای آسمانی - بیوگرافی مهندس
 
دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

دوشنبه 21 اسفند 1396 :: نویسنده : محسن رضایی
به نام قدرت مطلق الله
شرحی بر زندگی جناب آقای مهندس حسین دژاکام

 

مهندس حسین دژاکام بنیان‌گذار و تئوریسین جمعیت احیای انسانی کنگره 60 فارغ‌التحصیل سال 1356 رشته مهندسی الکتروتکنیک از دانشگاه علم و صنعت ایران، محقق در زمینه تولید چشم‌های الکترونیک، نویسنده آثار بنیادی در زمینه صورت مسئله اعتیاد، روش درمان، مقوله انسان و جهان‌بینی، کاشف روش درمان تدریجی - پله‌ای اعتیاد (DST) ، متولد 25 آبان سال 1328 هجری شمسی شهر کرمان می‌باشند.
مهندس حسین دژاکام در محله قدیمی ارگ کرمان (میدان باغ) در خانواده‌ای متوسط و پرجمعیت متولد شدند که سومین فرزند از ده فرزند (6 پسر و 4 دختر) می‌باشند، پدرشان ایوب دژاکام کارشناس موسیقی و ورزشکار در رشته‌های کُشتی، دومیدانی، دوچرخه‌سواری، افسر نظامی از مشاهیر کرمان محسوب می‌شوند. دوران کودکی مهندس دژاکام با شرایط نسبتاً سختی همراه بود که هزینه متفرقه خود را با کار در تابستان‌ها و پرورش مرغ و تخم‌مرغ محلی به دست می‌آورد. در سنین نوجوانی 14-13سالگی نواختن ساز  بادی ترومپت را فرا گرفتند. وضع درس چندان مناسب نبود ولی به علت خواست درونی و پشتکار سال آخر هنرستان را به پایان رساندند و در سال 1348 در امتحان ورودی دانشگاه علم و صنعت قبول و در رشته الکتروتکنیک مشغول به تحصیل شدند و به علت نیاز به کار با وجود قبولی در نوبت‌های روزانه و شبانه، نوبت شبانه را انتخاب نمودند. در طول تحصیل همزمان در سال‌های 1348-1356 در شرکت‌های ITTsel ناراتل، تأسیسات پارک ارم مشغول به کار بودند.
در سال 1354 با خانم زهرا عادل‌زاده بنام، بهیار بیمارستان جم ازدواج کردند و صاحب سه فرزند (دو دختر و یک پسر) شدند.

مهندس دژاکام تحقیقات در زمینه ساخت و تولید چشم‌های الکترونیک را به‌منظور حفظ سلامت و جان کارگران و کاربردهای دیگر صنعتی در سال 1359 به همراه دکتر روئین تن و جمعی از متخصصین آغاز نمودند که بخش اعظمی از درآمدشان صرف این کار شد؛ که البته پس از سه سال به نتیجه رسید (تولید و طراحی چشم‌های الکترونیک برای اولین بار در ایران) و منجر به تأسیس کارخانه چشم‌های الکترونیک در منطقه ایرانشهر (استان سیستان و بلوچستان) شد کاری که در زمان و نوع خود قابل تحسین و دست اول بود.
مهندس دژاکام در زمینه‌های دیگری نیز سرمایه‌گذاری کردند که البته تقریباً تمام آن‌ها به علت اعتیاد و ترک‌های ناموفق و غلط از بین رفت، از جمله کارخانه به علت عدم پرداخت وام‌های بانک مصادره شد.
مهندس دژاکام مطالعات آزاد خود در زمینه انسان، عرفان، روانشناسی، تاریخ و فلسفه را از ابتدای دهه پنجاه آغاز و در پی آن کاوش در زمینه عرفان و خودشناسی را به‌طور جدی از دهه شصت دنبال نمودند که بیشتر انگیزه آن دانستن و یافتن راهی برای خروج از تاریکی و اعتیاد بوده است.
مصرف دائمی مواد مخدر از نوع تریاک و شیره از سال 1358 بوده که ابتدا به‌صورت کشیدن و در ادامه به‌صورت خوراکی و کشیدنی ادامه داشته که در سال‌های آخر مصرف، کشیدن حکم تشریفات را داشته است. وی مصرف تفننی را چند سال قبل از مصرف دائمی در تجربیات خود دارند. اقدام برای ترک و رهایی از مواد 2 بار بوده که بار اول در سال 1363 به‌صورت سقوط آزاد انجام شده است. مدت سه ماه از مصرف مواد خودداری کردند؛ و بار دوم در سال 1366 توسط پزشک متخصص به‌صورت دارویی، قطع مواد و مصرف دارو در 21 روز و روان درمانی که این بار 10 ماه عدم مصرف به طول انجامیده. به گفته مهندس دژاکام علت برگشت به مواد احیاء نشدن سیستم‌های تخریب شده در اثر مصرف مواد، به کار نیفتادن غدد شبه افیونی، از تعادل خارج شدن سیستم‌های بسیاری از جسم می‌باشد.

 به گفته ایشان: همه چیز ظاهراً درست بود ولی یک اشکالی وجود داشت و آن اینکه من، آن آدم سابق نبودم. راه می‌رفتم خسته می‌شدم، حرف می‌زدم خسته می‌شدم، نمی‌دانستم اصلاً برای چه چیز زنده هستم. بسیاری از چیزهایم را نه در زمان مصرف، بلکه در زمان ترک‌های اعتیاد از دست دادم. آن‌هم به دلیل غلط بودن روش‌های تَرک که به هر چیزی منتهی می‌شد به‌جز درمان.
 نتیجه این دو ترک اضافه شدن الکل به‌صورت هر شب و بالا رفتن میزان مصرف مواد بود (روزانه 6-5 گرم تریاک و یا شیره به‌صورت خوراکی).
یافتن راه
در نهایت با یاری خداوند و نیروهای مافوق، روشی توسط مهندس حسین دژاکام ابداع شد که نتیجه سال‌ها تحقیق و کشف صورت مسئله اعتیاد بود. کار اصلی مهندس دژاکام قبل از یافتن روش درمان تعمیر و راه‌اندازی دستگاه‌های مخابرات و تلفن داخلی central دستگاه‌های تلفن 100-200 و 500 شماره‌ای بود و همین کار یعنی یافتن اشکال در بین انبوهی از سیم‌ها و اتصالات کمک نمود تا بتوانند انسان را هم مانند یک سیستم مورد تحلیل و کاوش قرار دهند. نتیجه تحقیقات ایشان در کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» و مقالات سم نزدایی، صورت مسئله اعتیاد، آنچه خانواده‌ها باید بدانند به چاپ رسیده است که دیدگاه شما عزیزان با مطالعه آن‌ها در مورد مقوله اعتیاد به کلی دگرگون می‌شود.
روش درمان در بهمن ماه 1375 طی یک آزمایش ساده ولی بسیار مهم با الهام از ماه رمضان کشف گردید؛ یعنی منظم نمودن وعده‌های مصرفی در ماه رمضان وقت سحر و افطار و مشخص نمودن میزان مصرف. مهندس دژاکام می‌گویند 12 سال از اعتیادم بیزار بودم ولی راه رهایی را پیدا نمی‌کردم. به گفته ایشان پس از یافتن راه و خارج شدن خودم از بند اعتیاد و درمان قطعی در 1376/9/14 مهم‌ترین کار انتقال این دانش به سایرین بود. به همین منظور مدت دو سال به بررسی و تحقیق پرداختند و کنگره 60 (جمعیت احیاء انسانی کنگره 60) را به همکاری جمعیت مبارزه با اعتیاد و ستاد مبارزه با مواد مخدر و آقای فلاح دبیر کل ستاد آن زمان  در 31 شهریور 1378 تأسیس نمودند و اولین جلسه در ساختمان این جمعیت واقع در خیابان کارگر جنوبی، کوچه مهدی زاده، پلاک 21 با همکاری خانم سهیلا جلودار زاده تشکیل گردید.
 

امروز که این مطلب نوشته می‌شود بالغ بر 10.000 نفر در کنگره 60 از بند اعتیاد آزاد شده‌اند و این جمعیت 39 شعبه دارد، در شهرستان‌های سمنان، رباط‌کریم، اراک، اصفهان، هیدج ابهر و ... بالغ بر 800 راهنما و کمک راهنمای مسافر و همسفر در آن پرورش یافته‌اند و شما عزیزانی که این مطلب را می‌خوانید، در صورت داشتن مشکل اعتیاد از هر نوع ماده‌ای که باشد چه در خود و یا چه در عزیزانتان، می‌توانید برای درمان قطعی به‌صورت رایگان به کنگره 60 مراجعه نمایید. هر چقدر هم که در تاریکی باشید، ما را در کنار خود خواهید یافت.
ما درد و درمانیم
بدرود

نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها : بیوگرافی مهندس، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت