تبلیغات
دستهای آسمانی - اولین سال تولد مسافر شجاع
 
دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

دوشنبه 6 فروردین 1397 :: نویسنده : محسن رضایی

به نام خداوند بخشنده و مهربان

چهاردهمین جلسه از دور بیست و چهارم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره   60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد به استادی مسافر فرزاد، نگهبانی مسافر مهدی و دبیری مسافر فربد در روز پنج شنبه 24 اسفندماه 96 با دستور جلسه "چگونه از تعطیلات استفاده کنیم"و 

 یکمین سال رهایی مسافر شجاع، رأس ساعت 17 شروع به کار نمود.


در ادامه مطلب بخوانید...

تمام هستی در حال جنب‌وجوش و فعالیت است، یعنی از کوچک‌ترین مخلوقاتِ خداوند در حال انجام کار خود هستند، حتی جمادات و گیاهان به بهترین وجه کار خود را انجام می‌دهند و عینِ فرمان انجام مسئولیت می‌کنند و هیچ مخلوقی به‌غیراز انسان را نمی‌توان پیدا کرد که وقت خود را به بطالت بگذراند یا به دنبال هوایِ نفس خود باشد.همه هستی زمانی برای گرفتنِ انرژی و تجدیدقوا، به خواب می‌رود. در بینِ فصول، بهار فصلِ شادابی، تابستان فصلِ بالندگی، نمو و به ثمر نشستن و پاییز فصلِ خزان و شروع اتفاقی است که در زمستان کامل می‌شود.

تمامیِ مخلوقاتِ خداوند برای کسب انرژی به خواب می‌روند، در کتاب 60 درجه به زمستان فصلِ بارگیری در باراندازها گفته‌شده است. ما انسان‌ها نیاز به خواب و استراحت داریم، بنا بر فرمایشِ آقای مهندس، زمانی ما 8 ساعت خواب، 8 ساعت کار و 8 ساعت استراحت داشتیم ولی الآن همه‌چیز کارشده و انسان‌ها آن استراحت لازم را ندارند که مشکلات باعث این قضیه شده‌اند. در اوایل در کنگره 60 افراد خدمت گذار، مانند دیده‌بان، ایجنت، مرزبانان و ... سالیانه نمی‌توانستند به یک مسافرت بروند اما زمانی برای این در نظر گرفته شد تا افراد با برنامه‌ریزی به مسافرت بروند.

در تعطیلات نوروز با توجه به تجربیات، ریزش کمی بالا است که دلیلِ آن دور شدن از آموزش است، به همین دلیل چند نکته را می‌شود تذکر داد که برای این زمان، مؤثر است: سه سی دی به نام‌های تعطیلات، زرنگی و راه درست از آقای مهندس، تمامیِ اعضاء کنگره 60 باید آن‌ها را گوش بدهند و بنویسند، همه مسافرها سعی کنند روزانه یک سی دی را گوش بدهند و اگر می‌توانند بنویسند.


مسافرت به فرموده آقای مهندس ایرادی ندارد و سفر اولی‌ها سعی کنند تا حد ممکن مسافرت غیرضروری نروند، زیرا ممکن است داروی آن‌ها بریزد یا به دلیل خستگی راه دارو جواب ندهد و مجبور شوند بیشتر بخورند یا مجبور باشند مسافت طولانی رانندگی کنند یا به دلیل شرایط آب و هوایی دارو جواب ندهد. بهتر است که مسافرت را برای بعد از رهایی بگذارند، دید و بازدید بسیار خوب است اما سعی کنند جایی که مصرف‌کننده است نروند و یا زمانی بروند که مصرفِ آن شخص قطع‌شده باشد، شب‌نشینی دیرهنگام انجام نشود، این‌ها همه به‌صورت اختیاری است و انجام دادن و یا ندادنِ آن به اختیار خودتان است. انسان باید در هر جایگاهی فرمان‌بردار رب و مربی خود باشد و درزمانی که لازم شد فرماندهی انجام دهد، فرمان‌بردار خود باشد. 90 درصد باربر عهده خود ره‌جو است و کارِ کمک راهنما تنها نشان دادن راه و هشدار از سقوط است. خود ره‌جوها هستند که با فرماندهی خود در سفرِ خود می‌توانند یک سفر استاندارد داشته باشند.

آرزو می‌کنم سالِ جدید، سالی پر از سلامتی، حال خوش و رهایی باشد و ان شاء الله به تمام آرزوهای خوب خود برسید، همچنین ازنظر مالی قوی شوید، آموزش‌های کنگره را پیگیر باشیم و یک شاگرد خوب برای کنگره باشیم.

اما دستور جلسه دوم، یکمین سال رهایی مسافر شجاع است.


شجاع یک‌بار به کنگره برای سفر آمد و به سفر دوم هم رسید، اما سفر شش‌دانگی نبود، مدتی از کنگره رفت و دوباره شروع به مصرف کرد و برگشت، این آمدورفت شاید دو سال طول کشید. ولی برگشت و حرکت او برای همه یک درس است و آن اینکه، خداوند اگر انسانی توبه کند و برگردد و با تمام وجود حرکت کند، قطعاً به او کمک خواهد کرد، به قولِ استاد امین، مگر می‌شود انسان کاری را با عشق انجام دهد و پیروز نشود.

خداوند برای ما قابل‌لمس نیست اما قابل حس است، از طریق مخلوقاتش می‌توان آن را دید و در مخلوقش تجلی می‌کند، به انسان نشان می‌دهد که راه هست و برای انسان نشانه می‌گذارد تا برای تکامل، به سمتِ حقیقت حرکت کند، در کنگره هم یک سری نشانه‌ها هست، بسیاری از ره‌جوها آمدنشان، حرکتشان، درمان شدنشان برای ما نشانه هستند و شجاع برای کسانی که می‌خواهند به رهایی و درمان برسند، یک نشانه است.

در سفر اول کمک راهنمایِ مسافر شجاع، آقای کامران بودند که از ایشان به‌پاس زحماتی که کشیدند، تشکر می‌کنم و در سفر بعدی خداوند به من توفیق داد که در خدمت اوباشم و به او خدمت کنم، بسیار منظم و دقیق و با تمام وجود حرکت کرد، در لژیون و شعبه خدمتگزار بود، حرکتِ او در سفرِ دوباره شش‌دانگ بود و این‌ها به دلیل خواسته خودش بود و در ادامه مفتخر شد به بهترین جایگاه خدمتی به مخلوقاتِ خداوند برسد و ان شا الله به‌زودی شال خود را دریافت می‌کند. واقعاً خداوند را شاکرم که اجازه داد در چنین جایگاهی خدمت کنم و ان شاء الله تا زمانی که زنده هستم، بتوانم در این جایگاه خدمت کنم.

این رهایی را در رأس به بنیانِ کنگره 60، آقای مهندس که هر چه داریم از برکتِ وجودِ ایشان است، تبریک می‌گویم و ازاینجا دستشان را می‌بوسم، خدمتِ دیده‌بانان محترم، دیده‌بان محترمِ شعبه آقای کامران، اسیستانت محترم، خانم مرجان که کمک راهنمای هم‌سفرشان بودند، خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم، به ایجنت، مرزبانان، کمک راهنمایان، خدمتگزاران OT و تمام شما عزیزانی که به خدمتِ ما کمک می‌کنید که ما باشیم و در کنار شما آموزش بگیریم، تبریک می‌گویم، ان شا الله همه ما قدر این جایگاهی که خداوند لیاقتِ خدمت کردن در آن را به ما داده است، بدانیم و ارزان آن را از دست ندهیم. اعلام سفر مسافر شجاع:


مدت تخریب: 25 سال

آخرین آنتی ایکس مصرفی: تخریب انواع مواد مخدر، شیره، تریاک، الکل، حشیش، قرص، شیشه، مدت‌زمان سفر 11 ماه به روش DST همراه با داروی OT به راهنمایی آقای فرزاد و در ادامه سفر نیکوتین، به راهنمایی آقای فرزاد

رهایی سیگار: 7 ماه و 21 روز

پیام تولد :

آرزوی مسافر شجاع:


آرزو می‌کنم زمین برای خود خریداری کنیم و همه به کمک همدیگر آن را بسازیم و اتاق OT آن‌هم بزرگ‌تر باشد.


آرزوی هم‌سفر پویا:
آرزو می‌کنم همه مسافران بتوانند به رهایی برسندصحبت‌های مسافر شجاع:


پیام برای کسانی که به دنیایِ تازه قدم نهاده‌اند و به خویشِ خویشتن توجه می‌نمایند، بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطة عمل حرکت بنمائید و بر زمین و سماء توجه کنید.  با اندیشة ژرف خود به رحمت ماورا ایمانِ راسخ داشته باشید و بدانید پاداش شما دست همیاری شماراخواهد داد. آنگاه بذر نیکو بکار و یا تخم و دانة باارزش، هم قوت کافی و هم سایبان‌هایتان برافراشته خواهد شد. پس آن کنید که فرمان است.

یادآوری، مشکل سخت است، اوایل در باغ سبز است که وقتی وارد می‌شوید، مه رویی زیبا داخل باغ است، اما کمی که جلوتر می‌رویم این باغ تبدیل به یک دخمه می‌شود و مه روی‌هم تبدیل به زشت‌روی می‌شود و همین اتفاق برای من افتاد.

پس از گذشت مدت‌زمان کوتاهی از اعتیاد خود، فهمیدم که برنامه آن چیست و زمانی که خواستم خارج شوم، باتحمل سختی‌های زیاد و راه‌های زیاد و نادرستی که رفتم، باعث خودزنی‌های زیاد به خودم شدم و این‌ها انرژیِ بسیاری از من گرفت و تخریب‌های زیادی برای من داشت. به مدت 14 بار خودمعرف به کمپ رفتم، می‌خواستم از اعتیاد بیرون بیایم، اما با بیرون آمدن ازآنجا حال خرابی داشتم و مجبور به مصرف دوباره مواد مخدر می‌شدم، سال‌های آخر 4، 5 سال فقط شیشه مصرف می‌کردم و روزهای بسیار بدی بود، به‌راستی از تعادل خارج‌شده بودم وزندگی من برعکس شده بود، زمانی که مردم ساعت 7 و نیم صبح می‌خواستند به دنبال کسب‌وکار خود بروند، تازه آن زمان من مغازه خود را می‌بستم؛ اما با پافشاری و تلاش برای خواسته‌ای که دست‌یافتنی است، صد درصد به چیزی که می‌خواهید می‌رسید و این اتفاق برای من افتاد.

کسانی که داخل کشتی هستند اگر خودشان پایین نپرند مطمئناً به مقصد می‌رسند اما اگر خودشان نخواهند و پایین بپرند، نه کسی برای آن‌ها نامه می‌نویسد و نه به دنبال آن‌ها می‌آیند، فقط این را مدنظر قرار دهید که مسافران و هم‌سفران اگر از کشتی پیاده نشوید صد در صد به مقصد می‌رسند. کیفیتِ سفر، تلاش و حرکتِ شما، حال شمارا تعیین می‌کند. من دو سفر داشتم که در سفر اول، 22 ماه ره‌جوی آقا کامران بودم، اما نمی‌دانم به دلیلِ مصرفِ شیشه بود یا شکست‌های قبلی که باعث شد با شک و تردید وارد کنگره شوم، قبل از من مادرم به کنگره می‌آمد و پیام کنگره را از آقای مجید گرفتند، اما من تسلیم نیامدم و دانش خود را بادانش کنگره مخلوط کردم که معجونی به دست آمد و باعثِ بازگشتِ من به سمت مواد مخدر شد، کسی که تسلیم بیاید، می‌تواند آموزش بگیرد اما کسی که فکر می‌کند خودش می‌تواند کاری کند، به هیچ جا نمی‌رسد، کسی موفق می‌شود که تسلیم صحبت‌های راهنما و دانش کنگره باشد و خوددرمانی نکند. از سفر اول خود بسیار درس گرفتم، آموزگار درسِ خود را بامحبت می‌دهد اما روزگار درس خود را خیلی سنگین و خشن می‌دهد و برای من بسیار گران تمام شد. سنگینی درس آن برای من اعتیادِ فرزندم بود که امیدوارم او هم به کنگره بیاید و سفر موفقی داشته باشد.

کسی که برای دومین بار برای سفر می‌آید باید بیشتر تلاش کند، در سفر دوم خدمت به من خیلی کمک کرد، اگر کسی در صراط مستقیم، خواسته داشته باشدوتسلیم باشد، خیلی نیروها به او کمک می‌کنند کسی که آماده باشد صدای پای استاد را می‌شنود. ابتدا در سیستم صوتی خدمت کردم، قبل از جلسه در کنگره حضور داشتم، بعدازاین کمک راهنمایِ من به من گفتند که باید جایگاهم تغییر کند و برایِ OT خدمت کنم، بعد مسئولِ OT شدم، بعدازآن در امتحانِ کمک راهنمایی شرکت کردم و قبول شدم و ان شا الله سال بعد شال خود را دریافت کنم. اگر کسی خواست درمان شود باید تسلیم باشد، طوری نباشد که از دو طرف بخورد، یا باید این‌طرفی باشد یا آن‌طرفی، نمی‌شود که بخواهی درمان شوی و هم گاهی اوقات مصرف هم بکنی، کسی که به کنگره می‌آید باید جهت خود را مشخص کند، یا آن‌طرف برود مصرف کند، یا به این‌طرف برای درمان بیاید، در دو جهت نمی‌شود حرکت کرد.

 در آخر از کمک راهنمای عزیزم آقا فرزاد تشکر می‌کنم که هر زمان مطلب تازه‌ای برای من آورد تا بتوانم نفس خود را با آن مطالب پرکنم و این مسیر را طی کنم. از آقای مهندس که ان شا الله همیشه سایه ایشان بالای سر ما باشد، خانواده محترمشان، آقای امین، خانم آنی، آقای کامران که باعث شد این سیستم به کنگره بیاید، اسیستانت محترم خانم مرجان، تمامی کمک راهنمایان و هم‌سفران خودم، به‌خصوص مادرم که تمامیِ اوقات من با او بود، تشکر می‌کنم. از همه عزیزانی که اینجا هستند نیز کمال تشکر رادارم و ان شا الله در عید به تمام خانواده کنگره 60 خوش بگذرد.


صحبت‌های هم‌سفر معصومه: از آقای مهندس، خانم آنی، آقا کامران و خانم مرجان که در این چند سال راهنمای من بودند و تمامی اعضای کنگره 60 تشکر می‌کنم.


صحبت‌های هم‌سفر پوریا:


من هم اولین سالِ رهایی پدرم را در رأس به آقای مهندس، خانم آنی، پدرم و کمک راهنمای ایشان، مادربزرگم و کلیه خدمتگزاران کنگره 60 تبریک می‌گویم و از خداوند می‌خواهم خودم توفیق پیدا کنم که بار دیگر به اینجا بیایم، سفر کنم و رها شوم.
نوع مطلب : گزارش عملکرد لژیون، عشق، 
برچسب ها : تولد، تعطیلات،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت