دستهای آسمانی
اعتیاد را ترک نکنیم درمان کنیم. { کنگره 60 }
درباره وبلاگ


این وبلاگ مربوط به یکی از لژیون های کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد میباشد. کنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که هدف اصلی آن شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه راهکار به مصرف کننده و خانواده هایشان برای رهایی از اعتیاد میباشد. لذا در این مجموعه واحدهای آموزشی به نام لژیون وجود دارند که در این راستا فعالیت میکنند. این وبلاگ نیز در مورد فعالیتش در این زمینه توسط اعضاء خود اطلاع رسانی میکند.به امید اینکه حاصلی داشته باشد.

مدیر وبلاگ : فرزاد سقایی دهکردی
نظرسنجی
بازدید کننده عزیز لطفا نظر خود را راجع به این وبلاگ مطرح نمایید.

به نام قدرت مطلق الله
سومین جلسه از دور بیست و پنجم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی عمان سامانی شهرکرد در روز پنجشنبه ۳۰ فروردین‌ماه ۹۷ به استادی مسافر فرزاد، نگهبانی مسافر نصرت‌الله و دبیری مسافر صفر با دو دستور جلسه جهان‌بینی ۱ و ۲و دومین سال تولد مسافر محسن در ساعت ۱۷ برگزار شد.به ادامه مطلب مراجعه کنید ...امروز دو دستور جلسه داریم دستور جلسه اول که بحث جهان‌بینی ۱ و ۲ و دستور جلسه دوم دومین سال تولد مسافر محسن هست انسان هیچ راهی برای خوب زندگی کردن ندارد مگر اینکه شرط آگاهی و دانایی را در زندگی‌اش رعایت کند و سعی کند دنبال کسب آگاهی و دانایی باشد تعریف ساده‌ای که از جهان‌بینی می‌توان داشت نوع نگاه انسان به جهان پیرامون و به زندگی‌اش جهان‌بینی است.جهان‌بینی هم می‌تواند مثبت و هم می‌تواند منفی باشد. جهان‌بینی هم می‌تواند جهان‌بینی سالم و هم می‌تواند جهان‌بینی افیونی باشد و وقتی یک انسان دچار اعتیاد می‌شود قبل از اینکه مواد مخدر به بدنش اثر کند این جهان‌بینی افیونی در ذهن، در تفکر و در زندگی‌اش تخریب‌های خود را گذاشته است چون انسانی که روز اول شروع به مصرف مواد مخدر می‌کند ازنظر جسمی مشکلی ندارد حداقل شاید ۹۸% انسان‌هایی که مصرف‌کننده مواد مخدر، الکل، سیگار و می‌شوند ازنظر جسمی کمبودی ندارند شاید خیلی افراد کمی باشند که به خاطر نقص‌های ژنتیکی گرایش به مصرف مواد پیدا کنند پس انسانی که روز اول شروع به مصرف مواد می‌کند ازنظر جسمی مورد و مشکلی ندارد اما ازنظر جهان‌بینی تخریب و زوال در زندگی، تفکراتش شروع‌شده و روزی که مصرف را شروع می‌کند آن روز روزی است که میوه این تخریب به وجود آمده، پس جهان‌بینی، افیونی هم می‌تواند باشد.

شخص وارد کنگره می‌شود و می‌خواهد اعتیادش به هر نوع موادی الکل، شیشه، مواد مخدر صنعتی، سنتی، سیگار و...را درمان کند در اوایل که وارد کنگره می‌شود آشنایی خاصی با بحث جهان‌بینی ندارد چون سنخیتی با این موضوع ندارد خیلی از افراد به خاطر فرار از واقعیت‌های زندگی رو به مصرف مواد می‌آورند یعنی صورت‌مسئله باید پاک شود و چه چیزی بهتر از مواد مخدر می‌تواند صورت‌مسئله مشکلات را پاک کند؟ یعنی مواد مخدر انسان را در حالت بی‌هوشی و منگی می‌برد زندگی جریان دارد ولی مصرف‌کننده از جهان واقعی خارج است.

تفاوت کنگره با جاهای دیگر بحث داروی درمان و مدت درمان است و تعریف کنگره این است که اعتیاد را جایگزینی مزمن می‌داند یعنی مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر و شبه افیونی درونی شده و انسان محتاج به مصرف مواد بیرونی شده است. کنگره مواد مخدر بیرونی را گرفته و شربت اوتی را می‌دهد و می‌گوید طبق دستور راهنما و طبق پروتکل دی اس تی این دارو را کاهش بده کاهش و تیپرینگ دارو ۱۱ ماه طول می‌کشد و طی این ۱۱ ماه جسم انسان به یک سلامت نسبی می‌رسد ولی آیا جهان‌بینی او هم به یک سلامت می‌رسد؟
 اگر فقط جسم سالم شود و آموزشی نباشد من آدمی می‌شوم که روز اول رفته و مواد مخدر مصرف کرده‌ام و شاید در نبود جهان‌بینی شاید اوتی تیپر شده و به صفر برسد و...
ولی اگر جهان‌بینی کارنکرده باشم، اگر ۳ ضلع مثلث درمانم جسم، روان وجهان بینی را کارنکرده باشم چه در سفر اول و چه در سفر دوم مواد را با آن‌ همه جاذبه و لذت کنار بگذاریم و درمان شویم حال بیرون می‌رویم جاذبه مواد، مشکلات زندگی و خانواده، بدهکاری‌هایی که سال‌ها با دستان خودمان به وجود آوردیم می‌خواهیم جبران کنیم ولی جامعه، خانواده اعتماد نمی‌کند و ابزاری برای جبران آن نداریم پس باید تلاشمان ۱۰ برابر آدم‌های عادی باشد تا بتوانیم زندگی‌مان را دوباره بازسازی کنیم و این نیاز به جهان‌بینی قوی دارد ضلع جهان‌بینی در کنگره ۶۰ به نظر من یکی از مهم‌ترین اضلاع برای درمان یک نفر است و من فکر می‌کنم آموزش‌های کنگره هستند که در کنار اینکه جسم شخص را می‌شود با مصرف درست اوتی درست کرد، جهان‌بینی و آن تفکرات درست که کنگره به تک‌تک ما آموزش می‌دهد بعد از رهایی به ما کمک می‌کند که هیچ‌وقت تحت سخت‌ترین شرایط زندگی به مصرف مواد مخدر فکر نکنیم چون جسم نیاز ندارد و ما ابزار و سلاح‌هایی برای مبارزه با مواد مخدر و این جادوی هفت‌رنگ را آموخته‌ایم و درواقع نفسمان را تربیت‌کرده‌ایم و این ادعای کنگره است که می‌گوید درمان برای هر نوع مواد مخدر قطعی است، جسم مرا اوتی درست می‌کند و تفکراتمان را جهان‌بینی و این درمان قطعی برای همیشه می‌شود یعنی به فرموده آقای مهندس در اتاقی که پر از مواد مخدر است راحت بخوابی بدون هیچ وسوسه و نیازی به مواد مخدر.

جهان‌بینی در کنگره ۲ جلد هستند جلد یک تئوری و تعاریف است از مدل‌ها استفاده‌شده مدل شهر وجودی، مدل قلعه عقل و. در جهان‌بینی ۲ بیشتر به‌صورت عملکردی صحبت کرده برای مثال معادله حرکت مطرح‌شده و بیشتر عملکردی است، روی دو جلد واژه کاربردی ثبت‌شده یعنی این‌ها فقط برای فرد مصرف‌کننده نیست بلکه برای همه انسان‌ها می‌تواند کاربرد داشته باشد.

و اما دومین سال تولد مسافر محسنمحسن هم با کوله باری از سختی‌ها و مشکلات و با یک جسم نحیف و لاغر با تخریب زیاد وارد کنگره شد از مسافت ۱۷۰ کیلومتر به کنگره می‌آمد اصلاً غیبت نمی‌کرد. محسن در همان جلسات و روزهای اول حقیقت کنگره را دریافت کرد و در لژیون بازیگر بود از خصوصیات محسن مهر و محبتی است که در وجودش هست و آن روح پاکی است که محسن دارد و آن عشق و علاقه‌ای که به همنوعان دارد ویکی از دغدغه‌های محسن این بوده که بچه‌ها به رهایی برسند و سالم شوند. محسن کم‌کم خدمت را در وبلاگ شروع کرد او جزء اولین نفراتی بود که سی‌دی‌ها را در وبلاگ قرار می‌داد و اداره کردن وبلاگ لژیون بر عهده ایشان بود و بچه‌های بوئین میاندشت به محسن کمک کردند ولی واقعاً سپاسگزار خداوند هستم که چنین ره‌جویی را در لژیون قرارداد، می‌دانم محسن مثل درخت نیکویی است که ان شاء الله بار و میوه نیکو خواهد داد. خدمت محسن واقعاً کم‌نظیر بود و سفرش هم کم‌نظیر و بدون یک روز خطا بود.

درنهایت در امتحان کمک راهنمایی شرکت کرد و با نمره عالی توانست قبول شود و به همراه عزیزان دیگری که سال ۹۶ در آزمون کمک راهنمایی قبول شدند شال کمک راهنمایی بگیرد. امیدوارم به‌زودی لژیونش تأسیس شود، ان شاء الله به انسان‌هایی که خواستار ریزش هستند و به بهترین بندگان خدا کمک کند تا از تاریکی اعتیاد خارج شوند من این روز عزیز را در رأس خدمت آقای مهندس تبریک می‌گویم ان شاء الله ایشان سال‌های سال سلامت و پرتوان باشند و این غافله را هدایت کنند، خدمت گروه دیدبان‌ها آقای کامران عزیز تبریک می‌گویم، خدمت محسن عزیز و مادر ایشان تبریک می‌گویم خدمت آقای احمد، آقای مهدی، آقای علیرضا و آقای مهدی ابراهیمی، ایجنت محترم، گروه هم‌سفران، تک‌تک کمک راهنماها، مرزبانان عزیز و همه شما تبریک می‌گویم ان شاء الله بتوانیم در این مسیر در کنار هم خدمت کنیم.

اعلام سفر مسافر محسن:مدت تخریب: ۸ سال، آخرین آنتی ایکس‌های مصرفی: الکل، تریاک، شیره،مدت سفر اول: ۱۰ ماه و ۲۰ روز، نام راهنما: آقای فرزاد، روش درمان: دی اس تی داروی درمان: شربت اوتی مدت رهایی: ۲ سال و چند روز، در ادامه ۱۸ سال تخریب سیگار داشتم، مدت سفر: ۹ ماه و ۲۸ روز، نام راهنما: آقای فرزاد، مدت رهایی: یک سال و چند روز


پیام تولد :آرزوی مسافر محسن:

    


آرزو می‌کنم لژیون بوئین میاندشت به شعبه تبدیل شود.

آرزو می‌کنم که تمام سفر اولی‌هایی که در اینجا هستند به رهایی برسند.

صحبت‌های مسافر محسنپیام:

آنگاه هر یادی جز یاد خداوند، در تو جاری شود، همه آنچه از یاد برده ایی، خداوند به یادت خواهد آورد، باعشق و محبتی بیشتر و محکم تر،از هر نوعی که باشد،از دنیا یا آخرت،من وقتی همه آنچه به تو داده ام، به فرمان بازخواهم گرفت،من تورا چگونه در جهان می بینیم؟ آنگونه که خود می بینی، اما سخنی داشتیم در مورد چگونه زیستن در زمین،اگر شما در زمین زندگی می کنید بنا به نفع خود باید وسایلی فراهم نمایید از راه درست و عمل درست و به اندازه ایی که به دیگران احتیاج نداشته باشیدو درمانده نشوید، اگر از راه حلال از آن میزان بیشتر در آوردید می توانید به دیگران کمک کنید، اما اگر از راههای نادرست و حرام اندوخته نمائید باید کفاره آنرا بدهید، یا به دینار یا به جان یا به تن.
(سردار)


خدا را شکر می‌کنم که لیاقت حضور در این جایگاه را پیدا کردم دست شمارا می‌بوسم و در ابتدا از بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم که این بستر را فراهم کردند، از ایجنت محترم، گروه مرزبانی و همه عزیزانی که در قسمت‌های مختلف خدمت می‌کنند و همه همشهری‌هایی که از بوئین می آیند تشکر می‌کنم و در آخر دست کمک راهنمای عزیزم آقای فرزاد را می‌بوسم چون خیلی زحمت به ایشان دادم و برایم خیلی زحمت کشیدند تا من به رهایی برسم.

بهترین حرفی که می‌توانم امروز بزنم این است که یک امید به کسانی که تازه به کنگره آمده‌اند و در حال سفر هستند بدهم من روزی که وارد کنگره شدم با ۳۰ سال سن با تخریب بسیار بالا و از هر نوع مواد مخدری که شما بگوئید پا در کنگره گذاشتم، روز اول به این دلیل آمدم که آخرین تیرم را زده باشم اما این نوید را به بچه‌های سفر اول می‌دهم که اگر کسی اینجا خالصانه قدم بگذارد و تسلیم باشد به درمان می‌رسد کنگره مکانی است که افراد را از همه لحاظ به رهایی می‌رساند.

هر ماده غذایی یا رفع تشنگی یا رفع گرسنگی می‌کند ولی کنگره مثل شیر است هم رفع تشنگی وهم رفع گرسنگی می‌کند به‌شرط اینکه من خالصانه قدم بگذارم آن‌قدر سیر می‌شوم که وقتی به خانه می‌روم به فامیل‌های خود احتیاج ندارم چون اینجا با یک لیوان خالی آمدم ولی از محبت، از آموزش و از هر چیزی که بگویید سرریز شده‌ام.مگر غیرازاین است که کنگره خانه خداست به شرطی که من خالصانه پا بگذارم. من روزی که وارد شدم ناامید بودم و همه هم‌دست رد به سینه‌ام زده بودند اما کنگره مرا با احترام پذیرفت تا یک شکوفه نمایان شود پوست ریشه‌ها کنده می‌شود و ممنونم از تمام ریشه‌هایی که در این شعبه باعث شدند که من یک‌بار دیگر زنده شوم.
رهایی :
عکاس: مسافر کاظم/ مسافر فرهاد
خط /مسافر علی اکبر
طراحی تصویر / مسافر کاظم
تهیه گزارش و نویسنده: هم‌سفر آرزو
نوع مطلب : گزارش عملکرد لژیون، مقالات، عشق، 
برچسب ها : تولد، دومین سال رهایی مسافرمحسن، اعتیاد، شیره، تریاک، الکل، سیگار،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت